TuBaza ma już rok i zaprasza na urodziny

Jeszcze nie tak dawno bawiliśmy się na parapetówce, a już w najbliższy piątek będziemy obchodzić pierwsze urodziny TuBazy. W ciągu tych dwunastu miesięcy w Kolibkach odbyło się 45 cykli warsztatów, 12 wydarzeń muzycznych, 12 wystaw, 8 pokazów filmowych i 2 spotkania autorskie. Każdego miesiąca TuBazę odwiedzało średnio 550-800 gości.

 
Tak w liczbach prezentuje się mijający rok w tym kulturalnym przybytku. Wśród wydarzeń, które działy się w Kolibkach warto wspomnieć o warsztatach z użyciem drukarki 3D, sitodruku, miejski ogrodnik, tworzenia bikini, budowania ścian ze słomy i budowania łodzi. Kontrowersyjny film Wilgotne miejsca, to jeden z tytułów zaprezentowany w cyklu Kino TuBazy. Swoje wystawy mieli tutaj Kuba ZającBiurokreacjaKnarf czy Malafor. Majówkę celebrowano klasycznie – grillem i piknikiem. Na Imprezie dla Nas publiczność szalała podczas koncertów w Wozowni, a 31 października, zamiast Halloween, obchodzono stare, dobre Dziady. Podsumowując, urodziny muszą być nie mniej atrakcyjne.

 
– W piątek ponownie odpalimy wszystkie nasze obiekty. W wozowni odbędzie się  PechaKucha, czyli krótkie pokazy multimedialne. W dworku tradycyjnie pokażemy wystawy trójmiejskich artystów, w obiekcie hipoterapii będzie miał miejsce przegląd młodych architektów. W rotundzie pojawi się wystawa wykorzystująca światło i ruch. Nie zabraknie pracowni sitodruku, warsztatów dla najmłodszych, którzy tego wieczoru zbudują roboty. Na część koncertowż złożą się występy takich muzyków jak Syny i Hoax – mówi Monika Domańska ze stowarzyszenia Traffic Design.

 
1 urodziny TuBazy
7 listopada 2014 roku, godz. 19.30-2.00

Park Kolibki
al. Zwycięstwa 291
wstęp wolny

 

 

 

 

Fot. facebook.com/halotubaza

Projekt i wykonanie: Mehowmy