Trzy tysiące Mikołajów na motorach przejechało przez Trójmiasto

W dwunastej edycji akcji „Mikołaje na motocyklach” wzięło udział około trzy tysiące zmotoryzowanych. Motocyklami, skuterami i quadami Święci Mikołaje przejechali w niedzielę ulicami Trójmiasta.


Akcja wystartowała na Skwerze Kościuszki, skąd Mikołaje przejechali ulicami Gdyni i Sopotu do Gdańska. Metą przejazdu był parking przy PGE Arenie. Tegoroczna trasa liczyła ok. 26 km, a zmotoryzowana kolumna była tak długa, że kiedy pierwsi Mikołaje parkowali pod stadionem w Letnicy, ostatni wciąż jechali przez Wrzeszcz. Na całej trasie Mikołajów pozdrawiały tłumy mieszańców Trójmiasta. Święci natomiast częstowali najmłodszych słodyczami.


Przypomnijmy: Mikołaje na motocyklach” to akcja o charakterze charytatywnym. W pierwszej edycji akcji – w 2003 roku – wzięło udział DZIEWIĘCIU miłośników motocykli w strojach Mikołajów. Od tego czasu co roku uczestników przejazdu jest coraz więcej. W tym roku było ich 3,3 tys. Z czego 2 tys. to motocykliści, zaś 1,3 tys. posiadacze innych pojazdów, czyli quadów i skuterów. Najstarszy uczestnik tegorocznego przejazdu miał 76 lat, najmłodszy – około 2 lat. Organizatorem przejazdu jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe współpracujące z Fundacją „Trzeba marzyć”. Przejazd w paradzie wymaga wykupienia specjalnej „cegiełki”, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczane są na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego. Mikołaje odwiedzają też z podarunkami małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali.


W tym roku organizatorom parady udało się zebrać 56 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

Foto: facebook.com/MikolajeNaMotocyklach

Projekt i wykonanie: Mehowmy