Trzeci największy Game Jam w Europie w Gdańsku!

Już w najbliższy piątek 24 stycznia rozpoczyna się 3City Game Jam, dwudniowy konkurs polegający na zespołowym stworzeniu dowolnej gry w ciągu 48 godzin.


To druga edycja wydarzenia, które pod względem liczby zapisanych uczestników znalazło się w tym roku na trzecim miejscu w Europie i pierwszym w Polsce. Konkurs odbędzie się w budynku Olivia Business Centre (al. Grunwaldzka 472).


3City Game Jam to trójmiejska edycja Global Game Jamu, hackatonu, który odbywa się w tym samym czasie w kilkuset lokalizacjach na całym świecie. W tym roku padł rekord i zarejestrowało się niemal 500 lokalizacji. Wśród nich znalazł się 3City Game Jam, na który zapisało się aż 106 osób z Trójmiasta i nie tylko. Tym samym Gdańsk znalazł się na 16 miejscu na świecie, trzecim w Europie i pierwszym w Polsce pod względem liczby zapisanych uczestników(!)

– Wiedzieliśmy, że dzięki ogromnej pomocy promocyjnej Miasta Gdańsk oraz pozostałych partnerów, tegoroczna edycja zgromadzi większą liczbę uczestników niż w zeszłym roku, ale nie sądziliśmy, że zainteresowanie będzie tak ogromne. Musieliśmy zamknąć rejestrację wcześniej niż planowaliśmy, ale tylko dlatego, że najzwyczajniej nie bylibyśmy w stanie pomieścić większej liczby osób – mówi Pierre Olivier Monteil, Managing Director firmy Playsoft, która wspólnie z firmą Sii organizuje gdański konkurs, i która na co dzień sama tworzy gry, głównie dla zagranicznych klientów.


– Od wielu lat czynimy wiele, aby wzmacniać jeden z kluczowych filarów gdańskiej gospodarki, jakim są branża IT i nowe media – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. – Mamy też świadomość, ze rynek gier komputerowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, a zarazem najbardziej lukratywnych obszarów działalności firm software’owych. Mając powyższe na względzie obecność Miasta Gdańska jako partnera hackatonu 3 City Game Jam nie jest przypadkowa. Marzy mi się, aby właśnie w Gdańsku znalazło się miejsce dla najlepszych programistów i produktów rozrywkowych, które będą biły rekordy światowej popularności. Nadzwyczajna liczba zarejestrowanych uczestników nadchodzącego wydarzenia wskazuje, że możemy to wspólnie osiągnąć.

Więcej informacj: 3citygamejam.com oraz facebook.com/3cityGameJam


Program:

Piątek,  24 stycznia
•    16.00 – 17.30 Rejestracja
•    17.30 – 18.00 Oficjalne rozpoczęcie 3City Game Jamu i ogłoszenie tematu przewodniego
•    18.00 – 19.00 Formowanie grup

Sobota, 25 stycznia
•    11.00 Deadline na stworzenie profilu uczestnika i profilu gry na oficjalnej stronie Global Game Jamu
•    Cały dzień Tworzenie gier
Niedziela, 26 stycznia
•    15.00 – 16.30 Deadline na wrzucenie gier na serwer na oficjalnej stronie Global Game Jamu
•    16.30 – 19.00 Prezentacje – każdy zespół będzie miał około 10 minut na zaprezentowanie swojej gry
•    19.00 – 19.30 Głosowanie na najlepszą grę i wręczenie nagród

UWAGA: Wszystkie godzinny są orientacyjne i mogą ulec niewielkiej zmianie.

Projekt i wykonanie: Mehowmy