Trójmiejskie Targi pracy

Na Politechnice Gdańskiej trwa kolejna edycja Trójmiejskich Targów Pracy. Targi ruszyły już wczoraj, a dla tych, którzy nie zdążyli ich jeszcze odwiedzić, dobra wiadomość: targi potrwają do dzisiaj, do godziny 15:30.


Tegoroczne targi, zorganizowane zostały w nowym budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Infromatyki. Skierowane są dla studentów i absolwentów kierunków technicznych. W jednym miejscu, zebrane zostały różne firmy z podobnej branży, co umożliwia zainteresowanym kandydatom dokładne zapoznanie się z propozycjami zatrudnienia, poznaniem warunków ewentualnej przyszłej pracy i zebraniem jak największej liczby ofert. Wizytę na targach pracy warto sobie zaplanować, np. przygotowując wcześniej CV, w nowej wersji, odkurzone i wzbogacone nowymi doświadczeniami. CV przyda się nie tylko po to, aby złożyć dokumenty aplikacyjne w ręce przyszłego pracodawcy, co byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nie znajdziemy oferty dla siebie, CV i tak warto mieć ze sobą, bo targi pracy przyciągają nie tylko poszukujących pracy, ale też rekruterów, którzy na pewno posłużą cenną radą i konkretnie wskażą co poprawić lub zmienić w dokumentach aplikacyjnych. Taką ofertę przygotowali chociażby specjaliści z Architektów Kariery Pracuj.pl.


Firmy, które prezentują się w tym roku przygotowały bardzo bogatą ofertę. Na stoiskach można znaleźć nie tylko konkretne oferty pracy, ale również propozycje praktyk i wakacyjnych stażów. Wśród wystawców są między innymi: Wirtualna Polska SA, International Experience Canada-Ambasada Kanady, Manpower Group, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

 

 

Aleksandra Baniak

Projekt i wykonanie: Mehowmy