Traffic Design w Gdyni po raz czwarty

Festiwal Sztuki Miejskiej odbędzie się w dniach 9-28 czerwca. Wydarzenie, które wszystkim kojarzy się głownie z muralami, czyli wielkoformatowymi malowidłami, w tym roku odbędzie się w nieco zmienionej formie. 

 
Do Gdyni zjechali goście z całego świata. Od wtorku, 10 czerwca murale malują goście z  Argentyny, Francji, Włoch i Ukrainy. Nie zabraknie także rodzimych twórców, czyli Mariusza M-city Warasa, S.C. Szymana, War-C i Gregora Gonsiora. Wraca Vera King, która stworzyła mural między innymi w przejściu na stacji Gdynia Grabówek. Pierwszy z murali powstanie na podwórku u zbiegu ulic 10 Lutego i Starowiejskiej.


Artyści, tak jak podczas poprzedniej edycji zajmą się stacją Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia Redłowo. Jednak tym razem oprócz murali, pojawią się instalacje i elementy zmieniające przestrzeń peronu. – Przeprojektujemy ten teren. Chodzi o to żeby wszystko co się tam znajduje było spójne, czyli ławki, gabloty, latarnie, a także budka z hot-dogami i kiosk z prasą – mówi Jacek Wielebski prezes Traffic Design. 

 
Dodatkowo, organizatorzy festiwalu współpracują z projektantami, którzy stworzyli dla zainteresowanych przedsiębiorców z ulicy Starowiejskiej nowe wersje starych szyldów. Będzie je można podziwiać już podczas „Traffic Design”. 

 
Akcja „Tajemnicze Miejsca”, ma na celu pokazanie terenów Gdyni, które kryją wiele historii, ale nawet mijając je codziennie nie zwracamy na nie uwagi. A warto, żeby się o tym przekonać wystarczy śledzić stronę festiwalu na facebooku. Tam będą się pojawiać wskazówki jak dotrzeć do tajemniczego miejsca. To dobra zabawa dla wszystkich tych, którzy lubią przygodę, miejskie legendy i odkrywanie sekretów. 

 
Nowym elementem festiwalu będzie „Tattoo Event”, podczas którego  zainteresowani goście będą mogli sprawić sobie tatuaż. Niespodzianką będą na pewno projekty tatuaży stworzone przez artystów „Traffic Design”. 
 

Traffic Design to również szansa poznania artystów. Na przykład podczas wspólnej kolacji, która odbędzie się 24 czerwca. Kolejna okazja nadarzy się 4 dni później podczas finisażu w Wozowni w tuBazie w Parku Kolibki. 

 
Mapa festiwalu i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.fb.com/trafficdesign i   http://www.trafficdesign.pl/.

Projekt i wykonanie: Mehowmy