„to – tu”

WRZESZCZ ART!

pokaz filmów | wystawa | instalacja

Miejsce: Kolonia Artystów, ul. Miszewskiego 18 Wrzeszcz

Otwarcie: 03.09.2011 | Godzina: 19.00

Wystawa czynna:  03.09-31.10.2011

wstęp wolny

www.wrzeszczart.blogspot.com/

Bardzo często inspiracją dla naszych działań i realizacji jest najbliższe otoczenie. Zwyczajność, codzienność. Od 7 lat mieszkamy we Wrzeszczu, więc często właśnie on stanowi nasz punkt odniesienia w projektach. 

Wystawa w ramach Wrzeszcz ART! jest zbiorem luźnych elementów, realizacji z ostatnich kilku lat czy miesięcy, których wspólnym mianownikiem jest miejsce. To nietypowe dla nas zestawienie prac z dzielnicowego klucza, powoduje, że wystawa nabierze retrospektywnego charakteru. Zwłaszcza, że idea Kolonii Artystów polega na stworzeniu wideo archiwum lokalnych twórców, do którego grona się zaliczamy:)

W związku z powyższym, będzie można obejrzeć dokumentalny film „Zmiana” o rozbiórce przedwojennego budynku Siemensa (taki szyld za oknem towarzyszył nam przez parę lat, aż zastąpiła go mieszczańska Villa Wajdeloty), zwielokrotniony papierowy model naszego domu, raz piękny i idealny, innym razem częściowo zdestruowany, zdeformowany, jak każde miejsce, które ma swoją historię którą można odczytać dopiero przy bliższym poznaniu. 

Znów wylegną ze szczelin lokalne pająki, nasi współdomownicy.

Oglądających wystawę chcemy powitać zbiorem wycieraczek do butów, swoisty tribute to nasza klatka schodowa. Zaprezentujemy również wideoklip D4D How you dare, zrealizowany na cmentarzu Srebrzysko.

Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć w małym czarnym pomieszczeniu [galeria 6.21] przegląd prawie wszystkich naszych dotychczasowych realizacji wideo.

Zapraszamy serdecznie od 3 września do Wrzeszcza!

ania_adam

INFO O ARTYSTACH:

Ania Witkowska

Absolwentka gdańskiej ASP, artystka wizualna, grafik. Tworzy samodzielnie lub w duecie artystycznym z Adamem Witkowskim. Związana z Trójmiastem, gdzie mieszka i pracuje. Jej projekty często mają syntetyczny, graficzny charakter. Do swych realizacji wprowadza elementy tekstu. Inspiruje ją najbliższe otoczenie, zapożycza z popkultury, cytuje. Posługuje się najczęściej wideo, fotografią, instalacją lub obiektem. 

Adam Witkowski

Urodzony w Bydgoszczy w 1978 roku.

Zajmuję się sztuką wizualną (malarstwo, grafika, instalacja, wideo)  oraz dźwiękiem i muzyką (projekty radiowe, muzyka teatralna, muzyka filmowa, nagrania terenowe).

Od 2007 wykładam na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni Grafiki Multimedialnej.

www.adamwitkowski.com

 

OPIS PROJEKTU WRZESZCZ ART!

Projekt „WRZESZCZ ART!” ma na celu edukację poprzez sztukę wideo oraz wymianę doświadczeń artystów wideo mieszkających w Gdańsku oraz popularyzację i zachęcenie do udziału w życiu kulturalnym miasta. Zarówno pokazy wideo jaki i warsztaty oraz spotkania z uznanymi artystami sztuki wideo umożliwią żywy kontakt z uczestników z artystami. WRZESZCZ ART! to pierwsze archiwum wideo dostępne dla celów edukacyjnych. 

GODZINY OTWARCIA:

05.09.2011 – 30.09.2011 WRZESZCZ ART! Ania i Adam Witkowscy [Kolonia Artystów, Galeria 6.21] otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 20.00

03.10-31.10.2011 WRZESZCZ ART! Ania i Adam Witkowscy [Kolonia Artystów, Galeria 6.21] otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 – 20.00

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy