To jest wolontariat!

Jak wyglądają dzisiaj wolontariusze mogą się przekonać mieszkańcy Warszawy dzięki wystawie „To jest wolontariat”, na której znalazło się 15 zdjęć wolontariuszy z całego kraju – w tym nasi znajomi z Gdańska!

 

Od 12 do 25 września przed wejściem na stację Metro Centrum można podziwiać wielkoformatowe portrety wolontariuszy z całej Polski. Zdjęcia powstały w ramach kampanii „Kluczowe wartości wolontariatu” i mają za zadanie pokazać jak różne osoby mogą działać społecznie. Uwiecznieni zostali mężczyźni i kobiety w różnym wieku, wykształceniu i pracujący w różnych zawodach. Pod każdym zdjęciem dowiemy się dokładnie kim jest dana osoba i czym się zajmuje. Ich radosne twarze mówią same za siebie, jak wielką radość daje im to, to robią. To czysta pasja!

 

Pierwszym zdjęciem, zaraz po mozaice „okładkowej” jest… nasz wolontariusz Mirek! Trzeba przyznać, że dumnie prezentuje się w żółtej koszulce z napisem „WOLONTARIUSZ”! Pod zdjęciem znajduje się napis: Mirosław jest wolontariuszem akcyjnym Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Pomagał m.in. w otwarciu stadionu PGE Arena w Gdańsku. Jeszcze raz gratulacje dla Mirka, ponieważ nieoficjalnie dowiedziałam się, że jego zdjęcie na wystawę wybrały koleżanki z Fundacji Dobra Sieć.


Uważnym nie umknie także zdjęcie naszej wolontariuszki w czerwonej koszulce z gdańskim lewm – Iwonki. Fotografia jest niewielka, ale za to znalazła się w mozaice promującej wystawę, więc na pewno zobaczymy ją jeszcze nie raz.

 

Więcej informacji o całej kampanii „Kluczowe wartości wolontariatu” i nie tylko znajdziecie na stronie: www.tojestwolontariat.pl. A mobilnym wolontariuszom polecamy przekonać się samemu, jak wygląda wystawa.

 

Agnieszka Borkowska

Projekt i wykonanie: Mehowmy