Tłusty czwartek, to nie tylko święto pączka

Tegoroczny Tłusty Czwartek dla ponad 200 osób nie był tylko zwykłym Dniem Pączka, ale dniem,  niesamowicie ważnej decyzji – rejestracja jako potencjalny dawca szpiku kostnego.


W Akademii Morskiej w Gdyni można było prawie przez cały dzień zarejestrować się jako potencjalny dawca, a wszystko dzięki Fundacji DKMS Polska, Parlamentowi Studentów AM oraz Krewniacy Club Trójmiasto.


Jak wiadomo, im więcej zarejestrowanych osób, tym większa szansa na odnalezienie dla osoby chorej na białaczkę, bądź inne schorzenie układu krwiotwórczego tzw. bliźniaka genetycznego oraz danie jej szansy na powrót do zdrowia.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, być może jednym z czynników przyciągających był fakt, że nie była pobierana próbka krwi, a jedynie wymaz z jamy ustnej, a przez to cały proces rejestracji przebiegał bardzo sprawnie oraz momentami całkiem zabawnie. Okazuje się, że wiele osób podjęło decyzję o zarejestrowaniu się już wcześniej, ale nie miało okazji tego dokonać, dlatego tym bardziej tego typu akcje zyskują na wartości.


W sumie rejestr powiększył się o 214 osób – dziękujemy za ten szlachetny gest! 

 

 

Ewelina Banach

Krewniacy Club Trójmiasto

Projekt i wykonanie: Mehowmy