Tesco laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego

Tesco już po raz drugi zostało laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego. Eksperci docenili zaangażowanie firmy w ochronę środowiska: stosowanie energooszczędnych rozwiązań oraz promowanie nawyków proekologicznych wśród pracowników i klientów sieci.


– Troska o środowisko jest stałym elementem naszej strategii. Od zawsze staramy się pomagać naszym klientom być eko, a jednocześnie sami ograniczamy nasz wpływ na środowisko. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Zarządu.


W sklepach Tesco cyklicznie organizowane są festyny ekologiczne, podczas których zbierane są elektrośmieci i szkło. Natomiast każdego dnia klienci Tesco mogą zostawić baterie, tonery, zużyty sprzęt RTV/AGD bez dodatkowych opłat i bez konieczności zakupu nowego urządzenia. – Zainteresowanie Polaków tą formą pozbywania się najgroźniejszych dla środowiska śmieci wciąż rośnie – dodaje Czesław Grzesiak.


W ramach działań proekologicznych firma zachęca klientów do wybierania z oferty Tesco produktów przyjaznych środowisku, nagradzając kupujących za taką decyzję „zielonymi punktami” w programie lojalnościowym Tesco Clubcard. Tesco również intensywnie obniża emisję dwutlenku węgla na 1 metr kwadratowy powierzchni we wszystkich sklepach i centrach dystrybucyjnych. W Polsce działa 6 ekologicznych sklepów Tesco. Trzy z nich korzystają z odnawialnych źródeł energii – gruntowych wymienników ciepła, a kolejne trzy dodatkowo wykorzystują panele słoneczne i minielektrownie wiatrowe.


Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” organizowany jest już od 13 lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Podstawowym celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto Konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego. Więcej o projekcie na stronie www.przyjazni-srodowisku.pl.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy