Targi twórczej techniki

Albert Einstein powiedział kiedyś, że logika doprowadza z punktu A do punktu B, a wyobraźnia może doprowadzić wszędzie. Z całą pewnością potrzeba zarówno wiedzy jak i wyobraźni, aby zostać słynnym wynalazcą, ale fajna reklama na pewno nie zaszkodzi.

 

Już w czwartek w Gdańsku przy ulicy Beniowskiego 5 rozpoczynają się dwudniowe Targi Technikon – Innowacje. Na targach będą się prezentować młodzi wynalazcy, ale także firmy z branży naukowo – technicznej. Targi to również konferencje na temat zastosowania różnych wynalazków w biznesie czy innowacji polskiego przemysłu. Będzie można się dowiedzieć skąd wziąć fundusze, jak zabłysnąć i jakie są zapotrzebowania na rynku. Za najbardziej kreatywne pomysły na wynalazek, we wcześniej przeprowadzonych cyklicznych konkursach – zostaną przyznane nagrody.

 

To już siódma edycja Targów Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji. W tym roku patronatem honorowym objęli targi: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i prezes Urzędu Patentowego RP. Wszystkie informacje dotyczące tegorocznych targów można znaleźć na stronie www.mtgsa.com.pl. Znajduje się tam przede wszystkim szczegółowy program, ale można również przeczytać o innych podobnych inicjatywach niezwiązanych z targami – konkursach, konferencjach itd.

 

Targi naukowe Technikon – Innowacje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Najciekawsze jest to, że każdy może spróbować swoich sił.

 

 

Ola Meka

Projekt i wykonanie: Mehowmy