Targi pracy dla osób z niepełnosprawnością

Wielu pracodawców boi się zatrudniać osoby niepełnosprawne. Wielu z nich nie wie jak stworzyć odpowiednie warunki pracy. Boją się stereotypów. 25 października odbędą się targi pracy dla osób z niepełnosprawnością, które będą łamać te stereotypy.

 

Targi przeznaczone są głównie dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy. Będzie można zapoznać się z ofertą pracy konkretnych firm, dowiedzieć się czegoś o prawie pracy, wziąć udział w warsztatach z autoprezentacji, pisania CV czy poruszania się po rynku pracy. To również doskonała okazja, aby zaistnieć na rynku – poznać pracodawców, zaprezentować się, wymienić wizytówkami, podnieść referencje. Firmy, które wcześniej zgłosiły swój udział, będą prezentowały szeroką ofertę pracy, staży i praktyk. Osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć się także o ofertach wolontariatu w organizacjach pozarządowych.    

 

Targi odbywać się będą w Gdańsku przy ulicy Augustyńskiego 1, w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Będą trwały od 10:00 do 14:00. Zorganizowane zostały dzięki wspólnej pracy Fundacji Aktywności Zawodowej, Towarzystwa Pomocy Głuchoniemym oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku. Wziąć udział może każdy, kto chce lepiej poznać rynek możliwości dla osób z niepełnosprawnością.

Fundacja Aktywności Zawodowej zajmuje się szeroko pojętą pomocą grupom osób, które nie mają równych szans na rynku pracy. Organizuje różne debaty związane z pracą dla osób niepełnosprawnych, kobiet na rynku pracy itd. W roku 2008 i 2009 zorganizowali konferencje, które cieszyły się dużym sukcesem, z okazji Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej.

 

Niepełnosprawność nie musi przeszkadzać, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości i wzięcia udziału.

 

 

Ola Meka

Projekt i wykonanie: Mehowmy