TAK dla wielokulturowego Gdańska!

W wrześniowe weekendy Grafitówki oraz Koło Nauk Psychologicznych ”Anima” z Uniwersytetu Gdańskiego realizują projekt dotyczący dialogu 2 różnych grup narodowościowych i etnicznych Kaszubów i Ukraińców. Motywem przewodnim projektu są baśnie, legendy, opowieści i bajki, które uczestniczki i uczestnicy projektu pamiętają z dzieciństwa.


Projekt składa się z 2 części: na początku, podczas zajęć integracyjnych na Uniwersytecie Gdańskim, stworzona została przestrzeń do wymiany doświadczeń między osobami biorącymi udział w warsztatach. Omówione zostały kwestie podobieństw i różnic kulturowych na przykładzie baśni z obu kultur. Cel projektu to ukazanie, że nawet w bardzo zróżnicowanej grupie można znaleźć wspólne elementy bez tracenia unikatowości każdej z osób.


Namacalnym rezultatem projektu będzie mural w Gdańsku. Malowidło będzie całkowicie zaprojektowane i wykonane przez młodzież biorącą udział w warsztatach street-artowych, czyli drugiej części projektu prowadzonej przez Emilię Garską z grupy “Grafitówki”. Ostatniemu dniu malowania towarzyszył będzie wernisaż z muzyką, zabawami i przekąskami, na który serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Więcej informacji na stronach internetowych:

http://www.facebook.com/nieszablonowabasn

http://gdanskwielokulturowy.soup.io/

 

 

 

Zorganizowano w ramach projektu Active Citizens – Aktywna społeczność realizowanego przez British Council i Instytut Kultury Miejskiej.

Projekt “Nieszablonowa baśń. Gdańsk wielobarwny, Gdańsk wielokulturowy” został objęty honorowym patronatem Rektora UG, prof. dr hab. Bernarda Lammka oraz patronatem Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prof. UG dr hab. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: http://gdanskwielokulturowy.soup.io/

Projekt i wykonanie: Mehowmy