Ta zima będzie naprawdę gorąca

Już za niespełna pół roku, w czterech Miastach Gospodarzach: Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach, odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn MEN’S EHF EURO 2016 POLAND™. Ta zima będzie naprawdę gorąca.

FEEL THE EMOTIONS™ – Poczuj emocje i dołącz do grona wolontariuszy. Już 1 września rozpocznie się rekrutacja na wolontariat. Mając na uwadze chęć zaangażowania społeczności lokalnej, w każdym Mieście Gospodarzu został wybrany Operator Wolontariatu odpowiedzialny za proces rekrutacji. Partnerami projektu są organizacje pozarządowe działające w środowisku lokalnym, posiadające bogate doświadczenie we współpracy z wolontariuszami:

– w Krakowie Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

– w Gdańsku Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

– we Wrocławiu Fundacja V4Sport

– w Katowicach Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach

Wolontariusze są bardzo ważni podczas tak dużych imprez sportowych. Bez ich wsparcia i zaangażowania organizacja byłaby niezwykle trudna. Do ich zadań będzie należało między innymi: informowanie kibiców o topografii Miasta Gospodarza oraz hali sportowej, opieka nad drużynami uczestniczącymi w turnieju, wsparcie dziennikarzy w Media Center i trybunie medialnej, działania operacyjne w Local Organizing Committee.
Za swoją pomoc i zaangażowanie w organizację Mistrzostw, każdy z wolontariuszy otrzyma:

– Certyfikat poświadczający udział w wolontariacie

– Ubezpieczenie NNW

– Strój wolontariusza firmy Adidas

– Posiłek w dniu wykonywania zadań

– Wsparcie i opiekę koordynatora

– Możliwość udziału w Final Party – wydarzeniu podsumowującym wolontariat podczas Mistrzostw.

W imieniu operatorów wolontariatu i Związku Piłki Ręcznej w Polsce serdecznie zapraszamy do obserwowania fanpage’a Mistrzostw na Facebooku oraz dołączenia do grupy wolontariuszy – https://www.facebook.com/groups/VolunteerEHFEURO2016/

Jesteśmy otwarci na kandydatów z całego świata, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Dla nas liczy się Twoja motywacja!

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.zprp.pl

 

zdjęcie: Łukasz Laskowski / PRESSFOCUS

Projekt i wykonanie: Mehowmy