Szukają wspomnień z dawnego biurowca

Za sprawą trwającej przebudowy dawnego biurowca Stoczni Północnej przy ulicy Marynarki Polskiej, okoliczne tereny wkrótce zmienią się nie do poznania. Inwestor projektu C200 Office, trójmiejski deweloper Euro Styl, postanowił uzupełnić przy tej okazji archiwum zdjęć upamiętniających historię budynku. Właśnie rusza konkurs, którego celem jest zgromadzenie fotograficznych wspomnień gdańszczan z różnych okresów funkcjonowania obiektu i samej Stoczni Północnej.


Najlepsze zdjęcia, które uda się zgromadzić w konkursie „Wspomnienia ze stoczni”, znajdą się na wystawie, którą będzie można oglądać w C200 Office, którego otwarcie jest planowane wiosną tego roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne – 1000 złotych dla zdobywcy pierwszego miejsca, 300 złotych dla laureata drugiego i 200 złotych dla trzeciego. Organizatorzy liczą przede wszystkim na fotografie wykonane w ubiegłym stuleciu.


– Budynek obecnego C200 Office był przez ostatnich kilkadziesiąt lat świadkiem ważnych przemian, zarówno społecznych, jak i gospodarczych – mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu Euro Styl. – Za kilka miesięcy oddamy do użytku gotowy obiekt ,,w zupełnie nowej szacie’’. To moment przełomowy, dlatego uznaliśmy, że warto przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądał i funkcjonował budynek, który był – i nadal będzie – miejscem pracy wielu gdańszczan.


Konkurs rozpoczął się 8 stycznia i potrwa do 14 lutego br. Udział może w nim wziąć każda osoba pełnoletnia, pod warunkiem dysponowania autorskimi prawami majątkowymi do przesłanych zdjęć i wyrażenia zgody na ich wykorzystanie podczas wystawy i publikację przez organizatora – firmę Euro Styl.Zdjęcia, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, można przesyłać e-mailem na adres c200office@eurostyl.com.pl.


Charakterystyczny, wybudowany w latach 70., biurowiec znajdujący się w okolicy gdańskiego Węzła Kliniczna, w ostatnich latach stracił sporo ze swojego dawnego blasku. Po transformacji ustrojowej i przekształceniach lokalnego przemysłu stoczniowego zyskał nowe zastosowanie jako siedziba biur banku GE (później Banku BPH), ale po blisko 40 latach funkcjonowania, zastosowana technologia i wykończenie sprawiały, że nie dorównywał standardem nowym budynkom tego typu, powstającym w Trójmieście.


C200 Office, którego nazwa nawiązuje do dawnej nomenklatury stoczniowej, to przykład ambitnej modernizacji obiektu znajdującego się na terenach poprzemysłowych zlokalizowanych w centrum miasta. Przebudowa wpisuje się w szeroki trend, który jest typowy dla miast na zachodzie Europy, takich jak Oslo, Londyn, Hamburg czy Kopenhaga. Oddanie do użytku obiektu, w którym znajdzie sięponad 17 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej na siedmiu kondygnacjach oraz atrakcyjne przestrzeniem wspólne, jest planowane wiosną tego roku.


Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Projekt i wykonanie: Mehowmy