SZTAB 21 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szanowni Państwo!

To już DWUDZIESTY PIERWSZY Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Podczas 21 Finału pieniądze zbierane będą „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.  Połowę zebranych pieniędzy wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, drugą połowę zaś na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych

 

Regionalne Centrum Wolontariatu po raz kolejny włącza się  w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Jako Sztab Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy koordynujemy pracę 700 wolontariuszy na terenie Gdańska. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Gdańsku organizujemy dużą imprezę na Targu Węglowym, wspieramy także działania w gdańskich szkołach.

 

Chcielibyśmy zatem zaprosić Państwa do współpracy z naszym sztabem. Jeżeli Państwa Uczniowie chcą włączyć się do pomocy przy organizacji 21 Finału WOŚP zapraszamy do współpracy w następujący sposób:

 

  • przez wyznaczenie przez Państwa z ramienia Szkoły pełnoletniej osoby koordynującej – wszyscy chętni uczniowie będą mogli za pośrednictwem tej osoby wypełnić ankietę zgłoszeniową ,odebrać puszkę i identyfikator oraz rozliczyć się z zebranych kwot.

  • decydują się Państwo na organizację Imprezy Finałowej w swojej Szkole, natomiast w naszym Sztabie zarejestrowani  zostają Państwa wolontariusze. W ten sposób mają Państwo możliwość zbiórki pieniędzy zarówno poprzez kwestowanie z puszkami, ale także przez zorganizowanie przedstawienia, loterii, sprzedaży gadżetów czy licytacji np. dzieł stworzonych przez Państwa Uczniów.

 

Pragniemy zaznaczyć, że wymienione powyżej standardy mogą zostać dopasowane do potrzeb Państwa Szkoły, tak aby nasza współpraca była jak najbardziej owocna i abyśmy zebrali jak najwięcej pieniędzy dla ratowania życia wcześniaków i ich mam.

 

Zapraszamy do współpracy! Szkołę można zgłosić wysyłając maila na adres sikorska@wolontariat.org.pl z załącznikiem w postaci tabelki z danymi wolontariusza (ZAŁĄCZNIK).

Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2012. Osobą upoważnioną z ramienia sztabu do kontaktów ze Szkołami w zakresie nawiązania współpracy jest Anna Sikorska ( sikorska@wolontariat.org.pl, tel. 58 736 55 03). W razie pytań służymy pomocą.

Z poważaniem

Sztab 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Projekt i wykonanie: Mehowmy