Szkolenie „Wolontariat i Design Thinking”

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE SZKOLENIE!
Zastanawiasz się, co to jest design thinking?
Sądzisz, że to narzędzie tylko dla biznesu?
Nic bardziej mylnego – wolontariat i działania społeczne
to doskonała przestrzeń do zastosowania metody DESIGN THINKING!
Przyjdź na szkolenie i przekonaj się sam/-a!

Design thinking to kreatywna metoda rozwiązywania problemów, która bazuje na otwartości, ciągłym doskonaleniu, nauce od innych i zrozumieniu potrzeb użytkowników. Jest to podejście nastawione na innowacje i współpracę zespołową.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA KOORDYNATORÓW I ANIMATORÓW WOLONTARIATU Z ZAKRESU WYKORZYSTANIA METODY DESIGN THINKING W WOLONTARIACIE!

SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ 21 LISTOPADA W GODZ. 10-15 W GDAŃSKU

Na szkoleniu zaprezentujemy, jak w praktyczny sposób rozwijać i doskonalić wolontariat korzystając z metody design thinking. Zainspirujemy Ciebie do innowacyjnego spojrzenia na wolontariat i wolontariuszy. Otrzymasz narzędzia, które ułatwią współpracę z wolontariuszami oraz organizowanie akcji wolontariackich z mocą!

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

✅ poznasz metodę Design Thinking: dowiesz się, jakie ma zastosowanie, jakie są jej etapy, na czym polega proces i jakimi narzędziami operuje?
✅ pokażemy Ci, jak zastosować narzędzia DT w praktyce
✅ będziesz potrafił/-a formułować trafne pytania diagnostyczne i przygotowywać scenariusz działań
✅ będziesz potrafił/-a zespołowo przepracować wnioski z analizy i zamienić je na konkretne i twórcze pomysły działań wolontariackich
✅ zainspirujemy Cię do refleksji nad zmianą i wykorzystywania tej metody w planowaniu i projektowaniu działań wolontariackich 

DLA KOGO SZKOLENIE BĘDZIE PRZYDATNE?

  • koordynatorzy wolontariatu
  • liderzy grup wolontariackich
  • animatorzy społeczni
  • osoby odpowiedzialne za współpracę z wolontariuszami
  • osoby, które planują rozwijać działania wolontariackie w swojej organizacji lub instytucji

Zapraszamy osoby chętne z całego województwa pomorskiego

ZGŁOSZENIA:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6kEZGeame_nMJtMtSS5kqrhF389gAnRilddl6GPm66Snk7g/viewform

Z uwagi na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem!

O TRENERCE:

Alicja Świtlik: Koordynatorka projektów społecznych, z 14-letnim doświadczeniem zawodowym, realizująca długoterminowe projekty o zasięgu krajowym, w tym projekty z obszaru wolontariatu (Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Wolontariat w ECS, EHF EURO 2016, Gdański Fundusz Senioralny). Obecnie edukatorka w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator Starter, inicjatorka i mentorka Młodzieżowej Rady Inkubatora Starter. Szkoleniowiec, w trakcie certyfikacji na Moderatora Design Thinking.

Projekt i wykonanie: Mehowmy