Szkolenie dla koordynatorów

Zapraszamy na szkolenie dla koordynatorów wolontariatu
z gdańskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych,
którzy chcą doskonalić swój warsztat z zakresu organizacji i zarządzania wolontariatem.
Szkolenie będzie miało formę warsztatową, więc oprócz wiedzy uczestnicy
otrzymają również wiele przydatnych narzędzi i garść dobrych praktyk.

Warsztat jest dedykowany w szczególności koordynatorom z niewielkim doświadczeniem lub osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę we współpracy z wolontariuszami.

W programie szkolenia:

  1. PRZYGOTOWANIE DO WSPÓŁPRACY I DZIAŁANIA
    czyli o czym musi pamiętać każdy koordynator zanim wolontariusz rozpocznie działania oraz dlaczego etap przygotowania wolontariusza do działania jest ważny i w jaki sposób warunkuje dalsze powodzenie/niepowodzenie współpracy?

  2. WSPÓŁPRACA Z WOLONTARIUSZAMI
    czyli o roli koordynatora w delegowaniu zadań, monitorowaniu przebiegu i realizacji działań przez wolontariuszy oraz o tym, jak zbudować efektywną komunikację + kilka cennych wskazówek w zakresie wspierania i motywowania wolontariuszy.

Data i miejsce szkolenia:

Data: 9 listopada br.

Godziny: 10-14 (z przerwą)

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, sala 3.36, III piętro

Rejestracja na szkolenie:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie:

O trenerce:

Marina Dombrowska: pochodzi z Torunia, z powodu swojego imienia zamieszkuje od 10 lat w Gdańsku. Z wykształcenia i z pasji: pedagog resocjalizacyjny. Lubi towarzyszyć ludziom z supłami na/po drodze życia. Pracowała jako socjoterapeutka, pedagog ulicy, streetworkerka do osób w kryzysie bezdomności w Gdańsku. Aktualnie animatorka wolontariuszy w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Entuzjastka, uczestniczka i organizatorka slamów poetyckich (Slam bez kasy). Prowadzi od wielu lat warsztaty kreatywnego pisania, w swoich działaniach kieruje się troską, by uwolnić uczestników zajęć z ciężaru oceny, tak by mogli pozwolić sobie pisać swoim głosem. Interesuje się kuglarstwem, teatrem, lubi tańczyć, grać w piłkę nożną, a także Michaela Jacksona i wróbelki.

Projekt i wykonanie: Mehowmy