Szkoła bez przemocy – szkoła fair play

Szkoła bez przemocy to program realizowany przez osiemnaście dzienników regionalnych, Fundację Orange, a od 2009 r. także przez Partner Programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronat nad programem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Najważniejszy cel programu to zwalczyć przemoc w szkołach. 2011 rok, to nie tylko Europejski Rok Wolontariatu, ale także rok wielkich przygotowań do Euro2012, w związku z tym organizatorzy wszystkim uczniom w wieku od 7 do 18 lat zaproponowali ciekawy konkurs popierający ideę kibicowania fair play. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu oryginalnego przebrania dla kibica, które będzie nawiązywało do idei fair play. Jak podkreślają organizatorzy „poszukujemy najbardziej kreatywnego, oryginalnego przebrania kibica !!!”.

 

W cały konkurs trzeba zaangażować jeszcze kogoś znajomego, należy ubrać go w wasz projekt i zrobić dokładne zdjęcia. Potrzebne będą dwa zdjęcia, na pierwszym zdjęciu wasz model musi być widoczny z przodu, a na drugim zdjęciu z tyłu. Pamiętajcie koniecznie, że na zdjęciach musi być widoczna cała postać.

 

Zgłoszenia, które muszą zawierać wypełniony i podpisany formularz wraz ze zgodą na publikację wizerunku i dwa zdjęcia. Wszystko należy przesłać do 14 października 2011 na adres e-mailowy: redakcja@prasa.gda.pl. W konkursie oceniane będą przede wszystkim pomysłowość przebrań i nawiązanie elementów stroju do ulubionej drużyny, a nagrodą główną dla pomysłodawców najlepszych przebrań będą 2-osobowe bilety wstępu na mecz Polska-Włochy, piłkarskie otwarcie stadionu we Wrocławiu (listopad 2011).

 

Finałowe zdjęcia zostaną opublikowane w serwisie internetowym Dziennika Bałtyckiego. Następnie wszystko będzie zależało od odwiedzających serwis. To oni, za pośrednictwem SMS-owego głosowania, między 19 a 26 października, będą wybierać najlepszy projekt. Wyniki zostaną ogłoszone 28 października.

Projekt i wykonanie: Mehowmy