Szkoła aktywnych kobiet

Już niedługo rusza projekt „Szkoła aktywnych kobiet”. Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich pań pozostających bez zatrudnienia i mieszkających w województwie pomorskim. Uczestniczki szkoleń zdobędą zawód pracownika administracyjno- biurowego.


Celem programu jest zarówno wyposażenie kobiet, które nie odnalazły się rynku pracy, w odpowiednie umiejętności, jak i zapewnienie im staży oraz pomocy w znalezieniu zatrudnienia. Kursy będą dotyczyły m.in. umiejętności interpersonalnych, automotywacji oraz skutecznego zarządzania sobą w czasie. Wszystkie uczestniczki projektu otrzymają  niezbędne materiały dydaktyczne, wyżywienie, stypendium szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu kursów. Zajęcia prowadzone będą w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w dni powszednie, w cyklach ośmiogodzinnych.


Organizatorzy planują przeprowadzić dwie edycje kursu. Pierwsza odbędzie się w semestrze zimowym, a druga w letnim. Nabór do pierwszej z nich prowadzony jest już od 10 października. Wszystkie zainteresowane panie mają jeszcze szansę zgłosić się na zimowe zajęcia. Rekrutacja prowadzona jest do 4 listopada. Wystarczy dostarczyć do Biura Karier GWSH, formularz zgłoszeniowy oraz kserokopię dowodu osobistego. Planowany termin szkoleń to od 1 grudnia do 31 stycznia.


Projekt realizowany jest przez GWSH oraz Fundację Centrum Praw Kobiet i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy