Sześć warsztatów w Łaźni

Niedawno zaczęły się wakacje i choć każdy z nas czekał na nie z utęsknieniem, to nie każdy wie jak je spędzić. Z ciekawą propozycją do wszystkich niezdecydowanych wychodzi Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2.


Przez najbliższe sześć miesięcy organizuje bezpłatne warsztaty, na których będziemy mogli nauczyć m.in. jak posługiwać się analogowym aparatem, jak stworzyć turystyczna mapę dzielnicy oraz zapoznać się z techniką animacji.

 

Warsztaty rozpoczęły się już dziś. Na początek kursanci zapoznają się z fotografią portretową. Jak czytamy na stronie organizatorów: -Podczas tych warsztatów uczestnicy sportretują swoją rodzinę przy użyciu jednorazowych aparatów fotograficznych. Projekt zakłada prezentację i dyskusję na temat reportażu i fotografii rodzinnej, pracę w terenie, obróbkę materiałów i pokaz wybranych fotografii w formie slajdów.-

 

Od 10 do 14 lipca odbędą się warsztaty „Moja Dzielnica” podczas, których uczestnicy stworzą mapy turystyczne Nowego Portu. Wszystkie dzieła zostaną zaprezentowane w centrum dzielnicy i udostępnione w wersji kieszonkowej dla turystów. Łaźnia 2 przygotowała również coś dla najmłodszych. Pod koniec lipca odbędą się warsztaty plastyczno- literackie „Marzenia małe i duże”. Dzieci w wieku 3 – 7 lat będą mogły zapoznać się z techniką animacji i stworzyć swoją pierwszą scenografię do filmów i teatru.

 

Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się warsztaty muzyczne „Hati – Interwencja, Interakcja, Integracja”. W ramach tego kursu będzie można lepiej poznać instrumenty muzyczne oraz zrozumieć zasady pracy z rytmem i ciszą. W sierpniu Łaźnia 2 przygotowała dla nas warsztaty fotografii analogowej. Jak piszą organizatorzy -Warsztat porusza trudny temat lęku i próbuje zachęcić uczestników do znalezienia odpowiedzi na pytania czy i jak można żyć wolnym od uczucia strachu. Aparat fotograficzny posłuży, jako narzędzie do zobrazowania, oswojenia i nazwania różnych swoich lęków, bez względu na to, co jest ich przyczyną. Do swojej dyspozycji młodzież będzie miała analogowe aparaty z czarno- białym filmem.-

 

Po wakacjach natomiast czeka nas kurs „Narysuj Godność”, który potrwa od września do grudnia i będzie dotyczył problematyki Praw Człowieka. Zwieńczeniem sześciomiesięcznej serii warsztatowej będą międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze dla kobiet „Włóczkowe rewolucje”. Mają one stanowić powrót do tradycji spotkań kręgów kobiecych i przypomnieć o rękodzielniczych umiejętnościach, które choć niegdyś tak silnie kultywowane, dziś wydają się być zapomniane.

 

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale należy się na nie wcześniej zapisać. Chęć udziału w zajęciach można zgłaszać pani Aleksandrze Mrozowskiej, pisząc na adres: nowy.port@laznia.pl lub telefonując pod numer: +48 58 305 40 50.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem:

http://www.laznia.pl/index.php?idDzial=33&idWpis=977

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: http://www.laznia.pl/index.php?idDzial=33&idWpis=977

Projekt i wykonanie: Mehowmy