Szanujesz środowisko? Wygrywasz!

Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagradza za opis ekologicznego wypoczynku. Każdy, kto do 15 października 2011r. napisze tekst o tematyce odpowiedzialnych wakacji ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody.


Dobiegł końca wspaniały czas wakacyjnego wypoczynku. Pora wracać do szarej, jesiennej rzeczywistości. W najbliższym czasie wiele osób cofać się jednak będzie do radosnych chwil spędzonych nad morzem, jeziorem, czy w górach. W tym roku wspominanie wakacji, poza ukojeniem duszy, przynieść może wspaniałe wygrane, m.in. voucher o wartości 500 USD na dowolną wycieczkę z katalogu biura podróży MK Tramping.


Aby wziąć udział w konkursie „Moje odpowiedzialne wakacje” należy „polubić” stronę www.facebook.com/OdpowiedzialnaTurystyka i przesłać tekst o objętości 7 tys. do 15 tys. znaków ze spacjami o tematyce odpowiedzialnych wakacji wraz z 2-5 zdjęciami ilustrującymi wycieczkę. Prace należy wysyłać na adres portal@fob.org.pl. Kryteriami oceny nadesłanych prac będą: zgodność z tematyką konkursu, walory literackie tekstu oraz oryginalność ujęcia tematu.


Celem konkursu jest promowanie w Polsce odpowiedzialnej turystyki, poszanowania środowiska naturalnego i lokalnej kultury odwiedzanego rejonu. Odpowiedzialna turystyka odnosi się do sposobu, w jaki podróżują turyści oraz do form organizowania wycieczek przez biura podróży. Celem odpowiedzialnej turystyki jest zrównoważony rozwój, a więc zachowanie właściwych proporcji między sferą ekonomiczną, środowiskową i społeczną.


Środowisko naturalne jest wspólnym dobrem, o które dbać powinien każdy człowiek. Obecnie coraz więcej mówi się o ekologii, kładzie się nacisk na poszanowanie fauni i flory, jednak to ciągle za mało. W konkursie warto wziąć udział nie tylko dla samych nagród, ale po to, by dać przykład innym jak można spędzić odpowiedzialne i ekologiczne wakacje. Do dzieła!

 

Justyna Bastrzyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy