Świat gry

Gdańsk już nie jest tym samym miastem co kiedyś. Z roku na rok mieszkańcy odczuwają coraz większe ocieplenie klimatu. Śnieg jest tylko mglistym wspomnieniem i pojawia się bardzo, bardzo rzadko.

Dwóch naukowców –  Tomasz Stoczniowski i Eugenii Fischer postanawiają stawić czoło temu wyzwaniu. Uruchamiają specjalny program zajmujący się przywróceniem śnieżnego klimatu. Po kilku latach badań w końcu cel został osiągnięty! Naukowcy stworzyli maszynę do zmiany pogody. Dzięki temu   urządzeniu   mogli   dowolnie   operować   porami   roku. Cóż to było za wspaniałe odkrycie! Po Gdańsku szybko rozeszła się dobra wiadomość i mieszkańcy nie mogli się doczekać uruchomienia maszyny. W końcu nadszedł dzień próby – 6   czerwca   2015r.   o   godzinie   14:00   zaplanowano pierwszy   test   maszyny. Wszystko szło zgodnie z planem. Dzięki uruchomieniu maszyny, piękny słoneczny, czerwcowy dzień zamienił się w zimowe, śnieżne popołudnie! Ludzie oniemieli z zachwytu i łapali w ręce coraz to większe płatki śniegu. Gratulacjom dla naukowców nie było końca. Wielka feta , wynalazcy noszeni na rękach. Wszyscy głośno wykrzykiwali imiona wybawicieli. Niestety, to były ostatnie miłe chwile, bo już wkrótce sukces miał się przerodzić w prawdziwą katastrofę. Nieoczekiwanie pojawiły się komplikacje. Maszyna zamiast wyrzucać z siebie zimową aurę zaczęła wyrzucać dziwne promienie, przypominające niebieski laser. Porażone nimi osoby stawały się obojętne na potrzeby innych ludzi, jakby ich serca zlodowaciały i  stwardniały na kamień.

Na szczęście nie wszystko stracone! Nie wszyscy okazali się podatni na promienie. Kilka grup wolontariuszy okazało się być odpornymi  dzięki swojej ogromnej chęci do pomagania i działania. Wkrótce okazało się również  że skamieniałe i obojętne serca mieszkańców da się odmienić. Nie jest to jednak  łatwy i szybki proces. W jaki sposób jest to możliwe? Każda grupa wolontariuszy poprzez swoje działanie w   wolontariacie   przekazuje   pozytywną   energię, która powstrzymuje negatywne emocje u mieszkańców. W Gdańsku powstały   Placówki Gwardii Wolontariatu   zajmujące   się inicjowaniem działań potrzebnym do redukcji oraz całkowitej eliminacji   skutków   promienia pochodzącego z maszyny. Jeżeli również   jesteś uodporniony na szkodliwe działanie promienia nie bądź obojętny i dołącz do gwardii ratującej świat!

Projekt i wykonanie: Mehowmy