Studencie zabłyśnij na Pstrykaliadzie

Czy słyszycie jak gra deszcz lub wiatr? Czy można namalować dźwięki? Wyobraźcie sobie, że macie aparat fotograficzny, jak dobrze się wsłuchacie, to może udać się pstryknąć i „nagrać” muzykę na zdjęciu.


XIV Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przeznaczony dla wszystkich studentów do 28 roku życia, studiujących na uczelniach – dziennych, zaocznych, prywatnych, publicznych a także w szkołach policealnych. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Motyw przewodni konkursu to muzyka w trzech kategoriach: „W rytmie miasta” (kategoria: reportaż lub street), „Muzyka duszy” (kategoria: portret), „Dźwięk w powiększeniu” (kategoria: makrofotografia).


Konkurs odbędzie się na terenie dwunastu uczelni wyższych w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie,  oraz we Wrocławiu. „Pstrykaliada” to pierwotna nazwa konkursu, obecnie tym mianem określane są imprezy towarzyszące – wystawy, warsztaty, wykłady i projekcje na temat fotografii, wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Zdjęcia w konkursie oceni Jury w składzie: Andrzej Zygmuntowicz – Przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, Krystyna, Małgorzata Dołowska – członek Zarządu Fotokluby RP, gość specjalny – członek instytucji partnerskiej.


Nagrody zostaną wręczone 27 kwietnia 2012 na Gali Finałowej w Warszawie. Wystarczy chwycić aparat, poszukać grającego obrazu i dostarczyć zdjęcia na najbliższą uczelnię lub wysłać pocztą.  Prace należy nadsyłać do 21 marca, do jednej z wyznaczonych siedzib NZS. Zdjęcia biorące udział w konkursie ogólnopolskim, będą nagrodzone w konkursie regionalnym, na Gali Pstrykaliady.

 

OKFS i Pstrykaliada to okazja dla wszystkich osób zajmujących się fotografią: profesjonalistów i amatorów. To sposób na zdobycie nowego doświadczenia i być może uznania w oczach jury. 

 

 

Beata Chołodowska


Foto: Hannes Grobe

Projekt i wykonanie: Mehowmy