Streetwaves po raz szósty

W pierwszy czerwcowy weekend odbędzie się szósta edycja imprezy „Streetwaves. Dzielnica – stolica” w Gdańsku. W tym roku na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, połączonych z poznawaniem zapomnianej dzielnicy miasta.

 

W sobotę i niedzielę mieszkańcy Trójmiasta będą mieli okazje przyjrzeć się w dwóm dzielnicom Gdańska – Olszynce i Siedlcom. Program imprezy jest bogaty, obfituje w wydarzenia muzyczne, warsztaty artystyczne i akcje społeczne, mające na celu przybliżenie uczestnikom wspomnianych miejsc. W sobotę uwaga skupiona jest na Olszynce, a atrakcje rozpoczynają się już o 11 spływem kajakowym rzeką Motławą. Od 12 ruszają warsztaty plastyczne i akcje np. wymianka – nadruk za książkę, gdzie za oddaną dla społecznej biblioteki na Olszynce książkę, można wykonać nadruk na gratisowej torbie – szmaciance. W dalszym planie imprezy przewidziane są koncerty (m.in. Budyń solo, Anthony Chorale, Komety, Edamski, Hatti Vatti, Kim Nowak), wystawy, spektakle oraz instalacje. Oprócz tego uczestnicy zapraszani są do wzięcia udziału w przejeździe rowerowym oraz akcji na Działkach – Działki bez ogródek (17.00-19.00), gdzie planowane są np. camera obscura czy potańcówka przy winylach Pana Józefa. Impreza kończy się razem z końcem after party (0.00 – 3.00).

 

W niedzielę atrakcje rozpoczną się również w południe, ale tym razem miejscem będą Siedlce, a dokładnie 3 ulice: Sowińskiego, Tarasy i Winnicka. Na pierwszej – Piknikowo-warsztatowej – odbędą się warsztaty artystyczne. Na kolejnej (tzw. Ulicy Mody) będzie można zaprojektować swoją torbę, nauczyć rysunku żurnalowego lub obejrzeć showroom’y projektantów. Na ulicy Winnickiej odbędą się koncerty muzyczne, gry i zabawy, wystawy oraz intalacje. Wydarzenie zakończy Bal na zakończenie Streetwaves 2013, podobnie jak w poprzedni dzień, przewidziany na godziny od 0.00 do 3.00.

 

Szczegółowe informacje o przebiegu Streetwaves znajdują się na stronie imprezy www.streetwaves.pl. Ponadto można wyposażyć się w mapki wydarzenia np. w Instytucie Kultury Miejskiej, który jest jego organizatorem. Zapobiegnie to dezorientacji i umożliwi odnalezienie drogi do poszczególnych atrakcji – a jest w czym wybierać!

 

 

Marta Gieda

Projekt i wykonanie: Mehowmy