Stary adres, nowa biblioteka

Generalny remont zamknął bibliotekę na rok. Wczoraj punktualnie o 9:00 miejsce dla wszystkich moli książkowych zostało reaktywowane.

 

Modernizację przeszła Filia nr 26 WiMBP (ul. Gospody 3B, Gdańsk-Żabianka), jak mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – Co się zmieniło? Przede wszystkim filia została skomputeryzowana, został wprowadzony katalog online oraz Karta do Kultury. Zmieniła się również aranżacja, jest część dla dzieci i część dla dorosłych, pojawiły się też nowe książki i 10 stanowisk komputerowych – .

 

Czytelnicy zaskoczyli podczas otwarcia, jak dodaje Natalia Gromow – To było bardzo fajne. Przed 9:00 pod biblioteką ustawiła się już spora kolejka -.

 

Aktualnie WiMBP tworzą: 33 placówki biblioteczne w Gdańsku oraz czytelnie i pracownie specjalistyczne, między innymi: Biblioteczny Ośrodek Informacji, Pracownia Regionalna, Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych, American Corner, Pracownia Komiksowa, Kolekcja Conradowska. Ponadto WiMBP pełni nadzór merytoryczny nad siecią bibliotek publicznych całego województwa pomorskiego.

 

Żabianka pokazała, że biblioteki są potrzebne, a teraz to miejsca coraz bardziej nowoczesne, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać.

Projekt i wykonanie: Mehowmy