Startuje Tydzień Przedsiębiorczości

W tym roku po raz trzeci obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Polska edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 12 – 18 listopada. W Trójmieście już od dziś odbywają się ciekawe wydarzenia i inicjatywy edukacyjne.

 

-Celem Global Entrepreneurship Week jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę – informują organizatorzy.

 

Liczne wykłady, szkolenia, warsztaty, konsultacje, lekcje i spotkania odbywać się będą m.in. w w Trójmieście i Słupsku. Pierwszego dnia organizatorzy przewidzieli warsztaty, podczas których uczestnicy zagrają w grę planszową, spotkanie networkingowe oraz konsultacje dotyczące pozyskiwania środków unijnych. We wtorek będziemy mieli okazję uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach w zakresie tworzenia biznesplanu, szkoleniu na temat biznesu w sieci oraz w wykładzie Wizerunek marki. Odbędzie się także ciekawe szkolenie pt. Wolontariat to dobry biznes!. Spotkanie przeznaczone jest dla dla młodych ludzi, którzy zastanawiają się czy warto być wolontariuszem i czy wolontariat pomoże w życiu zawodowym. Odbędzie się ono w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, jutro o 16:00.

 

Kolejne dni to mnóstwo innych ciekawych i pouczających spotkań. Niestety na większość wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Warto jednak spróbować i sprawdzić, czy na wybrane przez nas zajęcia są jeszcze wolne miejsca. Dokładny harmonogram znajdziecie na stronie: http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.eu

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy