Startuje Gdański Fundusz Senioralny – 32 inicjatywy do rozdania!

3 marca startuje VIII edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Autorami inicjatyw mogą być osoby w wieku 60 plus, a na realizację każdej inicjatywy oferujemy 500 zł.

Czym jest Gdański Fundusz Senioralny? 

To wsparcie finansowe inicjatyw czy wydarzeń tworzonych przez seniorów, których odbiorcami mogą być sami seniorzy jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska. Fundusz jest dla osób, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia. W poprzednich edycjach zrealizowano łącznie 219 inicjatyw na łączną kwotę 109 500 zł, a tworzyło je 1789 seniorów z Gdańska. 

Co jest wyjątkowe w tej edycji Gdańskiego Funduszu Senioralnego?

W tej edycji nie wprowadzamy żadnych kategorii – obszarów tematycznych dla seniorów. Chociaż inicjatywy doceniane będą przede wszystkim za wykorzystanie potencjału wolontariackiego seniorów, za partnerskie działania oraz te które nastawione są na wsparcie innych. Ta edycja funduszu skierowana jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej.

Jak pozyskać fundusze?

Na początku:
a) zadzwoń do nas tel. 58 772 42 19 lub odwiedź ul. Pl. Solidarności 1, 80- 863 Gdańsk, Budynek ECS, III p. pok. 3.28
b) zapoznaj się z umieszczonymi poniżej dokumentami – możesz to zrobić także u nas (mamy wydrukowane papierowe formularze)

Wszyscy liderzy inicjatywy muszą uczestniczyć w spotkaniu szkoleniowym dotyczącym realizacji inicjatyw  dnia 6 kwietnia 2017 r. w godzinach 10.00-12.00 w ECS. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 23.03.2017 roku, a wyniki ogłoszone zostaną do dnia 31.03.2017 r.

Termin maksymalnej realizacji inicjatyw to czas od 10 kwietnia do 28 lipca 2017 r.

Wszystkie dokumenty znajdziecie Państwo poniżej:
WNIOSEK
REGULAMIN
SPRAWOZDANIE
ZASADY ROZLICZANIA
LISTA TWÓRCÓW
LISTA UCZESTNIKÓW

Gdański Fundusz Senioralny dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Projekt i wykonanie: Mehowmy