Sprawdzamy co słychać we Wrzeszczu

Na początek: Dzień Sąsiada

Common Space przygotuje otwarty piknik muzyczny z polskimi, ukraińskimi i rosyjskimi piosenkami. Na piknik zapraszają wszystkich sąsiadów, wszystkich przyjaciół projektu Common Space, osoby uczące się języka ukraińskiego lub rosyjskiego, jak również miłośników śpiewania oraz wschodniej muzyki. Wieczór poprowadzi Olga oraz Andrzej Golec, który dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń muzycznych.
Miejsce: Common Space Wrzeszcz, Gdańsk, ogród przy ul. Chrzanowskiego 34. Wstęp wolny.

 

A już wkrótce: Dni Ukraińskie

Common Space zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat oraz opiekunów na wspólne warsztaty artystyczne z robienia ukraińskich lalek. MOTANKA to kulturowy symbol Ukrainy. Według starych wierzeń uważana jest za boginię opiekującą się kobiecym losem, talizman skupiający pozytywną energię i chroniący przed złymi duchami. Zapisy do 16 maja.

 

Będzie też warsztat kulinarny

Pokrojone warzywa (kapusta, buraki, ziemniaki, marchewka, cebula, fasola) oraz mięso ugotowane razem to ważna potrawa dla każdej ukraińskiej rodziny. Razem z czosnkowymi pampuszkami tworzą tradycyjny smak kraju. Zapisy do 20 maja.

 

…i ukraińska gra miejska

Poznaj Ukrainę w aktywny sposób! Dowiedz się więcej o naturze, kulturze oraz miejscach wartych zobaczenia na Ukrainie, rozwiązując zadania przygotowane przez wolontariuszy. Miejsce startu: Pilotów 10E (przed wejściem do budynku). Zapisy do 20 maja.

 

Zapisy na wydarzenia i kontakt: 

projectcommonspace@gmail.com

 

Common Space informuje również, że w przyszłym tygodniu nie będzie zajęć z języka francuskiego!

 

 

 

 

 

 

Foto: Kagor

Projekt i wykonanie: Mehowmy