Sprawdź swoje umiejętności pisarskie w konkursie literackim

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Data jest nieprzypadkowa, bowiem 23 kwietnia zmarli znani pisarze: Miguel de Cervantes i William Szekspir. Z tej okazji organizatorzy festiwalu Literacki Sopot zapraszają do udziału w konkursie.


– Czekamy na recenzję lub portret autora oparty o współczesną literaturę polską lub rosyjską, a także non – fiction (literatura faktu) dotyczące jednego z tych krajów – tłumaczy Dagny Kurdwanowska, koordynatorka prac redakcji gazety festiwalowej.


Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają możliwość uczestnictwa w Festiwalu Literackim Sopot (17-25 sierpnia 2014) na koszt organizatorów oraz współtworzenia gazety festiwalowej pod okiem profesjonalnych dziennikarzy i pisarzy.


Chętni proszeni są o przesłanie dwóch tekstów:

1. Relacja z wydarzenia kulturalnego (najchętniej spotkania literackiego, ewentualnie debaty, wykładu)

2. Do wyboru: recenzja książki lub portret autora.

Każdy z tekstów może liczyć max. 2500 znaków ze spacjami, powinien być opatrzony tytułem i zaczynać się od leadu (nagłówka liczącego 3 – 4 zdania). Prace można nadsyłać do 30 kwietnia pod adresem: warsztaty@literackisopot.pl. Ze zwycięzcami organizatorzy skontaktują się indywidualnie w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa w festiwalu.


Informacje o festiwalu na www.literackisopot.pl
i www.facebook.com/LiterackiSopot

 


Natalia Krzemień

 

 

 

Foto: softonet.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy