Sprawdź swoją wiedzę o Gdańsku!

Już po raz czwarty mieszkańcy i miłośnicy Gdańska, bez względu na wiek czy wykonywany zawód, mają szansę sprawdzić swoją wiedzę o Gdańsku w wyjątkowej olimpiadzie. Zgłoszenia trwają do 14 maja a łączna pula nagród za trzy pierwsze miejsca wynosi w tym roku aż 10 000 złotych!

 

Edycja obywatelska Olimpiady wiedzy o Gdańsku po raz pierwszy odbyła się w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest popularyzowanie zainteresowania historią Gdańska. Olimpiada ma na celu zachęcenie gdańszczan, bez względu na wiek, do zagłębienia się w historyczne dzieje miasta i całego Pomorza od czasów najdawniejszych do współczesności, w kontekście problematyki politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej.

 

Jak zgłosić swój udział w Olimpiadzie? Rejestrując się online na poniższej stronie:

http://olimpiada.gda.pl/index.php?do=formularz

Można też tradycyjnie wypełnić kartę zgłoszeniową w siedzibie Fundacji Gdańskiej przy ul. Szerokiej 121/122.

 

Eliminacje wszystkich zarejestrowanych uczestników odbędą się w sobotę, 19 maja. Pytania będą dotyczyć nie tylko historii Gdańska i jego mieszkańców, ale także czasów współczesnych. Na eliminacjach można się spodziewać 50 pytań.  Następnie, podczas uroczystej gali finałowej 26 maja, wybranych zostanie od 8 do 9 najlepszych uczestników eliminacji, którzy zmierzą się ze sobą w trzyrundowym pojedynku o wysokie nagrody pieniężne i trofea:

I miejsce – Złoty Gdański Klucz Olimpijski i 5.000 zł

II miejsce – Srebrny Gdański Klucz Olimpijski i 3.000 zł

III miejsce – Brązowy Gdański Klucz Olimpijski i 2.000 z

 

Na stronie organizatora można znaleźć między innymi regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, a także kanon literatury pomocniczej Olimpiady, dostępny w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

http://olimpiada.gda.pl/index.php?news=82

 

 

Kaja Chmielewska

 

 

 

 

Foto: Tomasz Sienicki

Projekt i wykonanie: Mehowmy