Sprawdź swoją wiedzę o Euro

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać chęć wzięcia udziału w organizowanej przez Gazetę Wyborczą olimpiadzie z wiedzy o Euro.

 

Z okazji zbliżających się dużymi krokami mistrzostw Europy w piłce nożnej, Gazeta Wyborcza zaprasza dzieci w wieku szkolnym (IV-VI klasa) do udziału w olimpiadzie wiedzy o EURO 2012. Wymagana będzie wiedza z historii mistrzostw Europy oraz drużyn, które wystąpią w czerwcu w Polsce i na Ukrainie. Konkurs odbędzie się pod koniec kwietnia tego roku na PGE Arenie, gdańskim stadionie, na którym rozegrane zostaną cztery mecze Euro 2012. Przebieg olimpiady zaplanowano następująco:

– I etap: szkoły, klasy oraz nauczyciele zgłaszają do redakcji Gazety 4-osobowe drużyny, które będą rywalizować w konkursie.

– II etap: wszystkie zgłoszone drużyny zmierzą się w drugim etapie, polegającym na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę uczestników. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie pod okiem przewodnika stadionu PGE Arena.

– III etap: sześć najlepszych drużyn przejdzie do „fazy pucharowej”, gdzie odpowiadać będą na pytania zadawane przez sportowych ekspertów.

– IV etap: trzy drużyny, które zdobędą najwięcej punktów przechodzą do ścisłego finału.

 

Organizatorzy poza doskonałą zabawą oferują także atrakcyjne nagrody. Zespoły, które zakwalifikują się do III i IV etapu otrzymają zestawy piłkarskie, a najlepsza z drużyn puchar i nagrodę – niespodziankę. Drużyny zgłaszać należy pod adresem: „Gazeta Wyborcza”, ul. Tkacka 7/8, 80-836 Gdańsk lub mailowo: promocja@gdansk.agora.pl (z dopiskiem „Olimpiada wiedzy o UEFA EURO 2012”). Termin zgłoszeń upływa 15 kwietnia.

 

Regulamin konkursu na stronie: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,11398477,Regulamin_konkursu__Olimpiada_Wiedzy_o_UEFA_Euro_2012.html

 

 

Kaja Chmielewska

 

 

 

 

 

Foto: Roger Gorączniak

Projekt i wykonanie: Mehowmy