Spotkanie informacyjne dla młodzieży 16-30 z woj. pomorskiego

Wyobraź sobie, że możesz wyjechać na wolontariat do wybranego przez siebie kraju,
do wybranej przez siebie organizacji, gdzie masz zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.
Bajki? Nie! To możliwe!

ZAPRASZAMY NA NIEODPŁATNE SZKOLENIE DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 16-30
Z WOJ. POMORSKIEGO NT. MOŻLIWOŚCI WOLONTARIATU ZAGRANICZNEGO
w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.!

Wolontariat zagraniczny to jedyna w swoim rodzaju szansa na podniesienie umiejętności, podszlifowanie języka, pracę w międzynarodowym zespole, ale przede wszystkim to okazja do pomocy na rzecz społeczności lokalnych. To od Ciebie zależy dokąd pojedziesz.

SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ ONLNE 16 STYCZNIA W GODZ. 18:00-19:30

❓ na czym polega wolontariat zagraniczny
❓ czy to coś kosztuje
❓ dokąd można wyjechać
❓ kto może uczestniczyć w projektach wolontariatu
❓ gdzie szukać ofert?

Spotkanie odbędzie się online. 

Poprowadzi je Szymon Knitter, koordynator wolontariatu zagranicznego w RCWG. Swój wolontariat zagraniczny zrealizował w 2011 roku na Słowacji. Od tamtego czasu z wielką pasją opowiada o możliwościach związanych z wolontariatem zagranicznym, gości wolontariuszy zagranicznych w naszej organizacji i pomaga młodym osobom znaleźć odpowiednią ofertę. 

Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/c888b

Szkolenie będzie realizowane on-line przy pomocy platformy Google Meet, do której wystarczy komputer lub telefon. Dostęp do platformy nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie osoby, które zakwalifikują się na spotkanie, w dniu poprzedzającym szkolenie otrzymają mail z linkiem do połączenia.

Na szkoleniu będą wykorzystywane metody szkolenia, stąd konieczne będzie włączenie kamerek i aktywność uczestników.

Szymon Knitter: doświadczony pracownik młodzieżowy specjalizujący się w promowaniu aktywności obywatelskiej. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalnością polityka regionalna. Pracował jako konsultant w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct-Gdańsk, współpracował przy największej sieci regionalnej punktów informacji młodzieżowej Eurodesk Pomorze. Były koordynator Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego i animator/opiekun Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Zaangażowany w wolontariat w Fundacji Wspólnota Gdańska, Stowarzyszenie 61; Fundacja Sendzimira, a także krótkoterminowy wolontariusz zagraniczny na Słowacji (w ramach programu Młodzież w Działaniu). Od 2017 roku wspiera wolontariuszy zagranicznych w roli mentora. Posiada także 3-letnie doświadczenie pracy przy projektach (wymiany młodzieżowe, projekty wolontariatu, partnerstwa strategiczne) finansowanych z programu Erasmus+. W Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku koordynował Program Wolontariatu w Europejskim Centrum Solidarności, moderował program dla szkolnych grup wolontariackich pn. „Termosfera” oraz pełnił funkcję koordynatora wolontariatu zagranicznego.

Projekt i wykonanie: Mehowmy