Spotkanie dla żłobków i przedszkoli

Celem programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowanie zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Dołączyć do programu można przez zarejestrowanie się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.


76% placówek, które biorą udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, już wprowadziło zmiany w jadłospisach swoich podopiecznych? Najczęstsze z nich to ograniczenie soli i cukru w posiłkach dla dzieci, zwiększenie ilości warzyw i owoców w codziennych jadłospisach maluchów oraz zamiana słodzonych napojów na wodę.


W poniedziałek 23 listopada w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ  39/40 w sali 209 odbędzie się spotkanie spotkanie informacyjno-rekrutacyjne programu.


Na spotkaniu dla pomorskich żłobków i przedszkoli obecny będzie przedstawiciel inicjatywy oraz edukatorzy żywieniowi programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. O istocie prawidłowego żywienia dzieci w pierwszych latach życia, szczególnie w 1000 pierwszych dni życia opowie Marlena Miśkiewicz, edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” z Warszawy. Praktyczny aspekt działania w ramach programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” przedstawi Maria Jaśkiewicz, edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” z Poznania.


Po części oficjalnej istnieje możliwość indywidualnych rozmów z edukatorami żywieniowymi oraz przedstawicielem programu.


Zgłoszenia na adres: kontakt@zdrowojemy.info

Projekt i wykonanie: Mehowmy