Spędź jeden, psychodzień

W ramach wydarzenia odbędą się trzy warsztaty, które poprowadzą psychologowie i trenerzy kompetencji społecznych. Pierwszy z nich pt. „Gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła…” rozpocznie się o godz. 10.00 i dotyczyć będzie dyskryminacji ze względu na wiek oraz stereotypów dotyczących wieku. Poprowadzi go Przemysław Staroń, Pracownik Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju SWPS oraz Wykładowca w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.


O godz. 11.00 zacznie się drugi zaplanowany tego dnia warsztat pt. „Czy to na pewno chodzi o jedzenie?”. Poruszy on obszary zaburzeń odżywiania, rolę jedzenia w naszym życiu oraz jego wpływ na naszą psychikę. Zajęcia poprowadzi Magdalena Jaroch, pedagog resocjalizacji, specjalista terapii uzależnień, studentka psychologii dla magistrów w SWPS w Sopocie, która przedstawi swoje doświadczenia zawodowe i opowie co może robić psycholog kliniczny.


Ostatni warsztat pt. „Pierwsze koty za płoty” zaplanowano na godzinę 12.30. Jego słuchacze dowiedzą się, jak sobie radzić ze stresem, nabyć umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nowych i nieoczekiwanych, a także poznać sposoby jego minimalizacji. Spotkanie będzie miało charakter ćwiczeniowy i poprowadzi je Joanna Wachowiak, trener kompetencji społecznych i psycholog szkolny.


– „Dzień z kierunkiem” przybliży także uczestnikom specyfikę studiowania, zapozna ich z programami i pokaże sposób nauczania funkcjonujący w SWPS w Sopocie. Przede wszystkim zależy nam na ukazaniu i przekazaniu praktycznych umiejętności związanych z psychologią – mówi Martyna Kamińska, organizatorka wydarzenia.


Spotkanie będzie również okazją do zwiedzenia szkoły, pracowni i laboratoriów oraz do uzyskania informacji na temat studiów oraz oferowanych w SWPS specjalizacji. Wydarzenie kierowanie jest do wszystkich, bez względu na wiek. Na warsztaty obowiązują zapisy, których dokonywać można pod adresem e-mail: martyna.kaminska@swps.edu.pl lub pod numerem telefonu: 694 44 17 58.

Projekt i wykonanie: Mehowmy