Sopockie Targi Seniora już za nami

W ubiegłą sobotę, 5 listopada, w Hali 100 – lecia Sopotu odbyły się II Targi Seniora. Ofertę produktów i usług przyjaznych seniorom zaprezentowało ponad 50 wystawców. Sopockie targi były także okazją do promocji działalności na rzecz seniorów prowadzonej przez organizacje pozarządowe.

 

Podczas targów zaprezentowany został szeroki wachlarz usług, produktów i ofert skierowanych do osób starszych, w zakresie aktywności i opieki. Dla seniorów i wszystkich odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Podczas warsztatów można było nauczyć się zasad zdrowego odżywiania, spróbować jak smakuje chleb zrobiony na zakwasie, wziąć udział w zajęciach plastycznych, a także nauczyć się układania kompozycji kwiatowych. Odwiedzający targi mieli okazję skorzystać z porad specjalistów: geriatry, dietetyka, wizażystki czy prawnika, oraz poddać się badaniom wzroku, słuchu i pamięci, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Na scenie odbywały się prezentacje sprzętów i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, pokazy gimnastyki, jogi dla seniorów oraz tańca. Policja zaprezentowała jak osoby starsze mogą uchronić się przed różnymi zagrożeniami. Niezwykłe targi zwieńczył występ Małgorzaty Szczepańskiej – Stankiewicz, finalistki programu X-factor.

 

Tematem przewodnim tegorocznych Sopockich Targów Seniora był dialog między pokoleniami. Oprócz wystawców i ich stoisk, elementem targów była debata o warunkach dobrej starości oraz dyskusja na tematy związane z pomocą sąsiedzką i solidarnością wewnątrzpokoleniową.

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy