Sopocianie wybrali

Ponad 5 tysięcy Sopocian opowiedziało się za tym by schronisko z ulicy 1-go Maja przenieść na teren Parku Grodowego. Przez sześć tygodni mogli oni wybierać nową lokalizację za pomocą sondy umieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta.


Głosy można było oddawać do 15 grudnia. Choć ich większość wskazuje Park Grodowy, to liczne są również postulaty przeniesienia schroniska na ul. Reja, za ogródkami działowymi. Sopot to demokratyczne miasto zatem liczny się głos większości. Nie jest to jednak głos decydujący. Sonda jest jedynie sugestią mieszkańców dla władz miasta. Ostatnie słowo w tej sprawie ma prezydent Sopotu i to on finalnie zadecyduje, gdzie zostanie przeniesione stare schronisko.


Nowy ośrodek ma pojawić się na mapie Sopotu w 2014 roku. Pochłonie on około 2- 3 milionów złotych. Dofinansowanie na jego budowę władze miasta będą starały się uzyskać ze środków unijnych. To są na razie plany, ale miejmy nadzieję, że płynnie przejdą one w rzeczywistość a nowe schronisko zastąpi stare, które już nie zapewnia zwierzakom odpowiednich warunków.

 


Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

Foto:Nhandler

Projekt i wykonanie: Mehowmy