Sopocianie sopocianom

W Sopocie już po raz szósty ruszyła kampania społeczna „Sopocianie sopocianom 1%”.  Inicjatywa ma na celu zachęcanie sopocian, by przekazywali swój 1% należnego podatku na wybraną sopocką organizację pożytku publicznego.

 

W tegorocznej kampanii biorą udział 23 organizacje pożytku publicznego, które działają z myślą o Sopocie i mieszkańcach miasta. Akcji przyświeca hasło „Myśl realnie – wspieraj lokalnie”. – Tym samym chcemy zwrócić uwagę na bardzo duże prawdopodobieństwo korzystania lub skorzystania ze wsparcia sopockich OPP przez podatników, ich bliskich, rodziny, sąsiadów – mieszkańców Sopotu. Jesteśmy przekonani, że przekazany 1% podatku „zaprocentuje” i zdziała wiele dobra w Sopocie – będzie pomocny dla tych, którzy dziś korzystają ze wsparcia sopockich organizacji – mówią organizatorzy.

 

– Poprzez realizację kampanii chcemy również wzmocnić poczucie solidarności i lokalnego patriotyzmu wśród sopocian. Jeżeli lubię Sopot, czuję się z nim związany i chciałbym zrobić coś dla niego, to przekazanie 1% podatku na rzecz sopockiej OPP stanowi dobrą okazję do realnego zaangażowania w sprawy miasta, w sprawy sopocian – podkreślają organizatorzy.

 

Akcja „Sopocianie sopocianom 1% jest realizowana w Sopocie od 2009 r. przez Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.

Projekt i wykonanie: Mehowmy