Sokratejska dyskusja

Dyskusja to jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, podpartych zazwyczaj określonymi argumentami. Rozmowy najczęściej prowadzone są w gronie dwóch lub więcej osób. Socrates cafe to cykliczny klub dyskusyjny, który od dwóch lat odbywa się w  Gdyni.


Spotkania odbywają się we wtorki, co dwa tygodnie o godzinie 18:00. Najczęściej dywagacje na poruszane tematy trwają około dwóch  godzin.


Forma dyskusji

Grupa dyskusyjna wspólnie zastanawia się nad zadanym pytaniem lub każdy uczestnik może sam zaproponować własne. W duchu demokracji, poprzez głosowanie wybiera się zadany problem, któremu forum dyskusyjne chce się przyjrzeć bliżej. Rozmowy są prowadzone w duchu filozofia Sokratesa. Stąd nazwa również tego przedsięwzięcia.  Każdy uczestnik powinien wzorowo kontrolować swoją manierę korzystania z nieznanych słów czy przytaczania dzieł literackich.  Spotkania mają charakter popularnonaukowy. Mają na celu znalezienie odpowiedzi na podaną przez grupę problematykę. Najczęściej przedmiotem dyskusji są zagadnienia związane z kulturą, a także naukami społecznymi. Analizie podlegają również tematy związane z popkulturą czy sztuką, nierzadko również techniką.


Chcesz sprawdzić na forum swoją siłę argumentacji? Zajrzyj koniecznie do Cafe Księgarnia Vademecum przy Świętojańskiej 5-7. Najbliższe spotkanie już 3 grudnia o godzinie 18:00.  Przyjdź koniecznie i poszerz swoje horyzonty! Naprawdę warto!


„Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli.” Sokrates


Więcej info na temat spotkań na:  https://www.facebook.com/SokratesCafeGdynia

 

 

Przemek Kobus

 

 

 

 


Foto: http://www.deviantart.com/art/Sokrates-355060710

Projekt i wykonanie: Mehowmy