„Social business. For you?”

Masz 18-30 lat i interesuje Cię stworzenie własnego przedsiębiorstwa? Masz pomysł, ale nie wiesz czy wypali? Teraz masz szansę na jego dopracowanie w międzynarodowym gronie! I to bezpłatnie. Dwie organizacje łączą siły, aby otworzyć drogę młodym przedsiębiorcom z Polski i Litwy i dowieść, że społeczna praca także POPŁACA.

Z dumą ogłaszamy, że Fundacja I love packing oraz National Centre for Social Integration zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu o nazwie „Social business. For you?”. Szkolenie skierowane jest do osób indywidualnych i zespołów w wieku 18-30 lat zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej. Szkolenie składa się z dwóch części – szkolenie w Gdańsku przewidziane jest dla 20 osób, z których 10 będzie miało możliwość skonfrontowania swoich pomysłów z obcokrajowcami i dopracowania ich podczas drugiej części na Litwie.

Podczas obu części uczestnicy dowiecie się jak stworzyć model biznesowy, pozyskać środki na start oraz będą mieć możliwość wyjątkową okazję do nawiązania międzynarodowej współpracy z innymi młodymi przedsiębiorcami w Polsce i na Litwie. Dzisiejsi 20-kilkulatkowie żyją w świecie szybkiego przepływu ogromnej ilości informacji, a więc mają szerokie pole do manewru i realizacji swoich biznesplanów niż mieli ich rodzice czy starsi koledzy. Niestety oznacza to także, że mają coraz większą konkurencję na rynku i często nie realizują swoich pomysłów biznesowych z obawy przed porażką. Trendem wciąż pozostającym w cieniu są przedsiębiorstwa socjalne, które na zachodzie zdobywają coraz większą popularność i na których chcemy właśnie skupić uwagę podczas naszego szkolenia.

Szkolenie składa się z 2 części – szkolenia narodowego, które odbędzie się w Gdańsku 15.07. oraz szkolenia międzynarodowego, które odbędzie się na Litwie w dniach 30.07.-03.08. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7.07. O wynikach uczestnicy dowiedzą się 8.07.

Wszystkie koszty udziału w szkoleniu pokrywają organizatorzy. Projekt finansowany jest ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Organizatorzy szkolenia: Fundacja I love packing z Gdańska oraz National Institute for Social Integration z Wilna. Partnerzy: platforma crowdfundingowa WspólnyProjekt.pl oraz Innovation Valley. Zapraszamy gorąco do aplikowania!

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny odnaleźć można na stronie: LINK

Projekt i wykonanie: Mehowmy