Słodka, czerwona zabawa – Krewniacy dla dzieciaków

W niedzielę, 11 grudnia, Krewniacy Club Trójmiasto zorganizowało zabawę mikołajkową dla dzieci z sopockiego MOPS. Zabawa odbyła się na auli Wydziału Ekonomicznego UG w Sopocie. Było dużo świetnej zabawy, pyszne ciasta, słodycze i przede wszystkim Święty Mikołaj z prezentami!


Zabawa rozpoczęła się o godzinie 11. Dzieci bawiły się chustą edukacyjną, robiły wyścigi, malowały świąteczne obrazki, uczyły się piosenek, bawiły się piłkami, klockami, i wiele, wiele innych… Krótko mówiąc – nie było czasu na nudę!


Dzieci były tak pochłonięte zabawą, że nawet nie zwróciły uwagi na Świętego Mikołaja, który pojawił się na sali wraz ze swoim pomocnikiem elfem i co najważniejsze z pełnym workiem prezentów. Kiedy w końcu dzieciaki rozszyfrowały, kim jest postać w biało- czerwonym ubranku nie mogły ustać w miejscu z radości. Rozpoczęło się wspólne kolędowanie, a później przyszła pora na prezenty. Te jednak nie było łatwo zdobyć! Gwarancją otrzymania prezentu była poprawnie rozwiązana rymowana zagadka.


W imprezie udział wzięli zarówno członkowie KCT, jak i wolontariusze, którzy pomogli w organizacji zabaw, upiekli pyszne ciasta, no i oczywiście wsparli działania techniczne. Podziękowania należą się również studentom Akademii Morskiej, gdzie odbyła się wcześniej zbiórka zabawek i słodyczy z których zrobione były paczki dla dzieci.

 

Ewelina Banach

Projekt i wykonanie: Mehowmy