Sezon na wolontariat w pełni

Wakacje dopiero się zaczynają, a wolontariusze już w pełni rozgrzali się w działaniach. W ostatni weekend można ich było spotkać na największych imprezach w Trójmieście – Baltic Sail, Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich CSIO*** Sopot i Zjeździe Kaszubów.


Weekend dla wolontariuszy zaczął się już w czwartek wraz z wpłynięciem do Gdańska pierwszych żaglowców z całego świata. Nabrzeże zapełniło się nie tylko potężnymi jednostkami, ale również miłośnikami żeglarstwa i morskich opowieści. Niezbędni okazali się wolontariusze, bo to dzięki nim Baltic Sail upłynęło w przemiłej atmosferze. Wolontariusze opiekowali się statkami, sprawdzali bilety, ale również udzielali informacji wszystkim zainteresowanym turystom. Każdy z nich ma inny powód by pomagać. Kamila i Stasiu już kolejny raz wzięli udział w Baltic Sail, jako wolontariusze, bo jak sami mówią panuje tam świetna atmosfera, a ludzie są bardzo otwarci i najprościej mówiąc zaprzyjaźnili się z załogami żaglowców, nowicjusz Ola, też nie ukrywała zachwytu i dodała – To jest świetna impreza, cieszę się, że się zgłosiłam!-


Ze współpracy z wolontariuszami zadowoleni byli też organizatorzy, Joanna Pawlak podziękowała wolontariuszom za pomoc i wsparcie, dodała również, że chętnie spotka się z nimi za rok. W prezencie, wolontariusze popłynęli w długi rejs, żaglowcem Hansine, z przesympatyczną załogą.


W tym samym czasie, na sopockim Hipodromie można było podziwiać najlepsze konie z całego świata i spotkać światowe sławy jeździectwa. Dla widzów przygotowana została gra miejska „Złota Podkówka”, w której niezbędna była pomoc wolontariuszy. Zajmowali się głównie rejestracją uczestników, losowaniem gier czy dystrybucją materiałów promocyjnych. Jak relacjonuje Natalia Czapska, organizator – Wolontariusze wykazali się ogromnym optymizmem, zapałem i chęcią do pracy-. Po zakończeniu zawodów, wszyscy wspólnie bawili się w sopockim klubie.


Wolontariuszy nie zabrakło również, na sobotnim Zjeździe Kaszubów. Głównie pomagali w punktach informacyjnych, wskazywali miejsca wydarzeń w trakcie trwania imprezy i wspomagali promocję. Łukasz zdradził nam, że był zachwycony organizacją i atmosferą i na pewno nie zabraknie go na kolejnych imprezach tego lata.


Też chcesz się włączyć w wolontariat? Masz okazję! Wakacje to czas wielu imprez kulturalnych i sportowych. Trwają ostatnie zapisy na Dzień Otwarty na PGE Arenie i rusza rekrutacja na Sopot Film Festiwal. Nadal trwa Gdynia Design Days, a w najbliższy weekend FETA na Starym Przedmieściu oraz pod koniec lipca Festiwal Szekspirowski.Ola

Projekt i wykonanie: Mehowmy