Seniorze, bądź na czasie!

Kobiety, mężczyźni, biznesmeni, zbieracze, kolekcjonerzy, fani motoryzacji, to różne grupy, o różnych potrzebach, co ich łączy? Każdy z nich ma w internetowej sieci swoje miejsce. Teraz kolej na seniorów.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób wiekowo dojrzałych, powstał serwis Senior.pl, w którym znaleźć można informacje z każdej dziedziny życia – od rozrywki aż po pomoc w obsłudze programów komputerowych. Celem serwisu jest walka z dyskryminacją osób starszych oraz ze stereotypami, które wokół nich krążą. Senior.pl pragnie pokazać, że emerytura to nie nudne przesiadywanie w domu i zajmowanie się wnukami, ale przede wszystkim kontynuowanie swojej ścieżki zawodowej, dzielenie się opiniami na forum czy rozwijanie zainteresowań, na które przez całe życie nie miało się czasu.


Jak zacząć? Serwis Senior.pl ma budowę szkatułkową, czyli z jednej opowieści wysnuwa się druga, a z niej trzecia, czwarta itd. W menu portal prezentuje takie kategorie jak: Styl życia, Rodzina, Zdrowie, Uroda, Finanse, Praca i Edukacja. W każdej z tych kategorii użytkownik znajduje kolejne odnośniki, a wgłębiając się coraz dalej i dalej na pewno znajdzie to, czego szuka.


Cenną aplikacją jest forum podzielone na grupy tematyczne, na przykład: eSenior, gdzie można znaleźć pomocne informacje dotyczące obsługi komputera czy korzystania z Internetu, Społeczeństwo – czyli religia, wolontariat, dyskryminacja, czy Polityka – komentarze i dyskusje polityczne oraz gospodarcze. Plany na wakacje? Senior.pl pomoże dobrać ofertę na każdą kieszeń, w zakładce Kuchnia każdy znajdzie przepisy na jesienne przetwory, a nawet można poznać przepisy na jesienną chandrę. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo kluczowe, żeby znaleźć niejeden artykuł na ten temat.


Na portalu zarejestrowanych użytkowników jest już ponad 18 tysięcy, a liczba ta wciąż się powiększa. Oczywiście założenie konta nie jest konieczne, aby korzystać z serwisu. Jednak zarejestrowani użytkownicy mają szerszy dostęp do wszelkich aplikacji, między innymi do forum. Warto również dodać, że miesięcznie portal odwiedza ponad 600 tysięcy osób.

 

Portal zaprasza właśnie Was, Seniorów, abyście współtworzyli portal dzieląc się swoimi przemyśleniami o blaskach i cieniach wieku dojrzałego, czy pomagając innym jak skutecznie znajdować  informacje w Internecie. Może to właśnie wasze doświadczenie pomoże komuś rozwiązać problem. Dzielcie się również śmiało z uwagami dotyczącymi samego portalu. Został on stworzony z myślą o was i wszelkie uwagi dotyczące tego, co chcielibyście, aby się na portalu pojawiło będą bezcenne! Drodzy Seniorzy! Nadszedł wasz czas!

 

 

Aleksandra Kowalewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy