Seksualia 2012 – startują juwenalia medycyny

Już dzisiaj rozpoczynają się Medykalia 2012. Impreza potrwa cztery dni i z pewnością będzie jednym z ciekawszych majowych wydarzeń na Pomorzu. W ramach Medykaliów odbędzie się m.in. Konferencja Seksuologiczna Seksualia 2012.

 

Otwarcie tegorocznych Medykaliów odbędzie się 16 maja, o godz 15.30, w budynku Atheneum Gedanense Novum GUMed. Zaraz po rozpoczęciu odbędzie się Konferencja Seksuologiczna IFMSA Seksualia 2012. Na konferencję zapraszają Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, Oddział Gdańsk oraz Uczelniany Samorząd Studencki GUMed. Jak twierdzą organizatorzy – Seksualia 2012 to propozycja dla wszystkich, niezależnie od płci i preferencji seksualnych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Dlaczego? Albowiem pod tajemniczym tytułem „Seksualia” mieści się cykl niepokornych wykładów, na których po prostu trzeba być!-

 

Spotkanie otworzy wykład dr n. med. Piotra Radziwiłłowicza. Będzie on dotyczył najczęstszych problemów seksualnych w różnych grupach wiekowych. Drugą prelegentką będzie dr Maria Jankowska z Kliniki Chorób Zakaźnych GUMed. Na zakończenie konferencji organizatorzy zaplanowali pokaz filmowy. Zobaczymy dzieło Toma Tykwera pt. „Trzy”. Film opowiada historię dwójki młodych ludzi, którzy choć odnieśli w życiu sukces, to wydają się być osamotnieni w swoim związku. Tę samotność przerywa pojawienie się osoby trzeciej. Nadaje ona początek trójkątowi miłosnemu, który diametralnie zmienia ich stosunek do rzeczywistości.

 

Podczas konferencji prowadzona będzie również akcja Bezpieczne Gruchanie. Promuje ona nowoczesną profilaktykę zakażeń HIV dla młodzieży akademickiej. Na miejscu czekała będzie na nas Edukatorka HIV/AIDS, z którą będzie można porozmawiać. Organizatorzy stworzyli również atrakcyjną ekspozycję stoiskową z gadżetami i ulotkami. W ramach akcji odbędą się konkursy, a do wygrania gadżety medykaliowe i koszulki Bezpiecznego Gruchania.

 

Po zakończeniu konferencji odbędzie się Stand-up Bez Cenzury, czyli występ kabaretowego trio: Abelard Giza, Kasia Piasecka, Kacper Ruciński. Kolejne dni Medykaliów 2012 to m.in. Familiada – Studenci vs. Władze Uczelni, Wyścig Łóżek Szpitalnych White Fartuch Party w Klubie Studenckim Medyk oraz koncerty, na których zagrają m.in. Cool Kids Of Death i Sidney Polak. Harmonogram całej imprezy znajdziecie pod adresem: http://www.gdansk.pl/kultura?id=14744 .

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: Bundesarchiv

Projekt i wykonanie: Mehowmy