Sąsiedzie wynajmij swoje M4 kibicom

Wynająć swój kąt, swoją małą i w dodatku prywatną przestrzeń obcym, zupełnie nieznajomym – przerażające. Jest coś bardziej przerażającego? Tak – wynajęcie naszej idylli kibicom. Stowarzyszenie „Sąsiedzi na Mecze 2012”, przekonuje jednak, że to nic strasznego i w dodatku można zarobić niezłe pieniądze.

Polska już w czerwcu zorganizuje ogromną imprezę – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, impreza jest ogromna nie tylko ze względu na wielkie stadiony mieszczące średnio po 40 tysięcy kibiców, ale także wielka pod względem liczby kibiców, którzy w tym czasie odwiedzą nasz piękny kraj. Przyjazd kibiców, to niesamowite przedsięwzięcie logistyczne, Polska spodziewa się od pół, do półtora miliona kibiców, a co z tym związane? Trzeba przygotować restauracje, sklepy, kluby, puby i półtora miliona łóżek w hotelach, motelach i pensjonatach. Miejsc może jednak zabraknąć, stąd pomysł Stowarzyszenia, aby osoby indywidualne – sąsiedzi wynajmowali dla kibiców własne domy i mieszkania.

Jak to działa?
Należy rozpocząć od zgłoszenia, telefonicznego korzystając z jednego z dwóch numerów: 606 666 891 lub 666 746 636. Zgłoszenie można tez wysłać drogą mailową, wysyłając mail pod adres odnajme@odnajme.pl. Następnie możliwe są dwa scenariusze, pierwszy z nich: Stowarzyszenie umieszcza nasz pokój, mieszkanie czy dom w bazie danych. Baza, dostępna jest dla gości zagranicznych na stronach internetowych w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i portugalskim. Drugi scenariusz wygląda następująco: przedstawiciel Stowarzyszenia przyjeżdżamy do nas w ciągu tygodnia od zgłoszenia telefonicznego i fotografuje lokal. Jeżeli nasze miejsce noclegowe przypadnie do gustu kibicom, dokonują rezerwacji, a wtedy od Stowarzyszenia otrzymujemy 20% zadatku, a także profesjonalnie przygotowaną umowę, którą podpisujemy. Gdy przyjdzie czas samych mistrzostw gość przed otrzymaniem kluczy do mieszkania wpłaca resztę należności za wynajem gotówką i zostawia uzgodnioną kaucję.  


Po co nam Stowarzyszenie? Przecież możemy sami to zrobić!
Przede wszystkim, dlatego Stowarzyszenie może nam się przydać, bo razem po prostu można więcej. Co najważniejsze Stowarzyszenie pomoże w formalnościach, w problemach językowych i będzie służyła radą, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Każda osoba wynajmująca lokal otrzyma numer telefonu, pod który – w razie problemów językowych – należy zadzwonić i przekazać słuchawkę. Ponadto można skorzystać z Funduszu Odszkodowawczego.

Jak przełamać strach? Wystarczy pozbyć się stereotypów i pamiętać o tym, że „bandyta” to nie synonim słowa „kibic”.

 

 

 

 

 

Foto: Sujit kumar

Projekt i wykonanie: Mehowmy