Rzym – wieczne miasto

W środę, 19 lutego w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się wykład na temat: Miasto wieczne: Rzym. To kolejna odsłona cyklicznych spotkań pod hasłem „Miasta, mity, mistyfikacje. O toposemiotyce przestrzeni miejskiej”.


„Miasta, mity, mistyfikacje. O toposemiotyce przestrzeni miejskiej” to comiesięczny cykl wykładów odbywających się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku. Bohaterami wykładów są miasta postrzegane nie tylko jako przestrzeń i struktury urbanistyczno-architektoniczne, ale przede wszystkim jako miejsca nawarstwień kulturowych i społecznych interakcji. Miasta skrywają niezliczone tajemnice, są uwikłane w historię i obrosłe mitami. Zaproszeni na spotkania wykładowcy objaśniają ich ideologiczne kreacje i obnażają symboliczne miejsca. Pomysłodawcą wykładów jest dr Hubert Bilewicz, historyk sztuki.


Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 19 lutego. Od 19 do 20:30 przeniesiemy się do wiecznego miasta. Rzym w nowym świetle przedstawi wykładowca z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, dr Jacek Bielak. Wstęp wolny.

19 marca – Paryż jako księga, prof. Krzysztof Rutkowski (Uniwersytet Warszawski)

23 kwietnia – Schizofrenia tożsamości: Kijów i Lwów, dr hab. Agnieszka Korniejenko (Uniwersytet Jagielloński)

21 maja – Wenecja: miasto i śmierć, dr Hubert Bilewicz (Uniwersytet Gdański)

 

 

Ania Dąbrowska

Foto:eurotravel.manifo.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy