Ruszyła rekrutacja na wolontariat podczas MEN’ EHF EURO 2016 POLAND™

HANDS UP! Wystartowała rekrutacja wolontariuszy na wolontariat podczas MEN’ EHF EURO 2016 POLAND™

Właśnie ruszyła rekrutacja wolontariuszy na wolontariat podczas MEN’ EHF EURO 2016 POLAND™. Jak zostać wolontariuszem? Bardzo prosto, bo to tak samo łatwe, jak kliknięcie „Lubię to!” na Facebooku.

 

Każdy kto ukończył 18 lat (w dniu 2 listopad 2015), zna język angielski w stopniu komunikatywnym oraz jest dyspozycyjny w dniach od 15 stycznia do31 stycznia może zostać wolontariuszem. Do zadań wolontariuszy będzie należeć między innymi opieka nad przybyłymi drużynami, udzielanie informacji kibicom czy wsparcie centrów prasowych.

 

Aby wystartować w rekrutacji na wolontariat MEN’S EHF EURO 2016 POLAND™ należy spełnić powyższe 3 kryteria i zarejestrować się na stronie www.alpha.zprp.org.pl. Teraz pozostaje czekać na wiadomość o zaproszeniu na rozmowę rekrutacyjną (każdy zaproszony na rozmowę wolontariusz będzie sam mógł wybrać najbardziej odpowiadający mu termin). W Gdańsku Operatorem Wolontariatu jest stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Tam można zasięgnąć szerszych informacji.

 

Co organizatorzy będą brali pod uwagę przeglądając zgłoszenia? – Będziemy brać pod uwagę przede wszystkim znajomość języków obcych, dyspozycyjność kandydata lub kandydatki oraz dotychczasowe doświadczenie w wolontariacie – mówi Alicja Kaczmarek koordynator wolontariatu Miasta Gospodarza Gdańsk.

Wolontariuszy wyłonieni zostaną na podstawie wypełnionego on – line formularza, ale przede wszystkim na podstawie rozmów rekrutacyjnych. Informację o przyjęciu na wolontariat wolontariusze otrzymają drogą mailową najpóźniej do połowy listopada 2015.

 

Przed rozgrywkami wolontariusze muszą przejść obowiązkowy cykl szkoleniowy m.in. pierwsza pomoc, komunikacja interpersonalna czy topografia miasta. Zostaną również przeprowadzone szkolenia stanowiskowe a także szkolenia z zakresu znajomości hali sportowej – w przypadku Gdańska – Ergo Areny.

 

Każda osoba biorąca udział w wolontariacie podczas Mistrzostw Europy Mężczyzn w piłce ręcznej otrzyma:

  • Strój wolontariusza
  • Szkolenia
  • możliwość poruszania się bezpłatną komunikacją miejską (tramwaje
    i autobusy na terenie Gdańska)
  • wyżywienie w trakcie działań wolontariackich
  • Napoje
  • Ubezpieczenie od NNW
  • Centrum Wolontariatu
  • Certyfikat za udział w wolontariacie

 

Czemu warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu? – Wolontariusze wcielają się w rolę gospodarzy swojego miasta, mają możliwość zaprezentowania go od jak najlepszej strony. Są w samym centrum imprezy dzięki czemu poznają specyfikację organizacji międzynarodowych wydarzeń. Poszerzają swoje umiejętności, sprawdzają się w nowych sytuacjach i poznają nowych ludzi. Polecam również aby sprawdzić się w wolontariacie jeszcze przed wolontariatem podczas MEN’S EHF EURO 2016 POLAND, na pewno będzie to lepiej punktowane podczas rekrutacji.- mówi Agnieszka Buczyńska Wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku – gospodarza turnieju
w Gdańsku.

Zapraszamy do zgłasza się na wolontariacie podczas MEN’S EHF EURO 2016 POLAND od dnia 01 września za pośrednictwem strony www.alpha.zprp.org.pl.

Więcej informacji na www.kiwi.org.pl, lub u koordynatora – Alicji Kaczmarek pod mailem kaczmarek@wolontariat.org.pl

Rekrutacja trwa do 14 października!

Projekt i wykonanie: Mehowmy