RUSZYŁ PROGRAM Wolontariat Energa Stadion Gdańsk!

Wolontariusze stanowią kluczowy element przesądzający o powodzeniu wielu wydarzeń sportowych rangi krajowej jak również międzynarodowej. Wynika to z faktu, że to właśnie oni są pierwszym punktem stycznym kibiców podczas organizowanych wydarzeń. Ich działania przyczyniają się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa poprzez współpracę ze służbami porządkowymi (policją, pogotowiem, Miejskim Sztabem Operacyjnym) ale są oni również nieocenionym wsparciem w zapewnieniu gościom i uczestnikom unikalnej atmosfery Gospodarza Miasta. Przyczyniają się do budowania ogólnego entuzjazmu i czynią udział w wydarzeniu sportowym niezapomnianym doświadczeniem.

W związku z tym Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza wolontariuszy do programu „Wolontariat Energa Stadion Gdańsk” .


Zastanawiałeś/aś się by wspomóc organizację imprez masowych?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi TAK- nie zwlekaj i zapisz się na wolontariat z ENERGA STADION GDAŃSK


 KILKA WAŻNYCH INFORMACJI


KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 rok życia i chcą aktywnie włączyć się w organizowanie wydarzeń w tym wielu imprez masowych przy stadionie miejskim ENERGA STADION GDAŃSK.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA

Każda osoba zainteresowana działaniem w programie proszona jest o wypełnienie formularza kontaktowego:
FORMULARZ

a następnie czekać na kontakt od koordynatora, który skontaktuje się w celu umówienia się na spotkanie.

Podczas spotkania z koordynatorem przedstawione zostaną główne założenia, zasady korzyści współpracy. Jest to możliwość żeby Was poznać, Wasze oczekiwanie, obawy i wspólnie zastanowić się w czym najlepiej się sprawdzicie.

CZY ZOSTANĘ PRZYGOTOWANY/NA DO DZIAŁANIA

Wszyscy wolontariusze wyrażający chęć udziału w programie są zobowiązani przejść bezpłatne szkolenia przygotowujące ich do działań podczas imprez masowych organizowanych w Gdańsku.


Oferujemy szkolenia:

– specjalistyczne – takie jak Bezpieczeństwo podczas imprez masowych, Komunikacja Interpersonalna, Pierwsza Pomoc. Mają na celu dostarczyć uczestnikom merytorycznej wiedzy, oraz umiejętności niezbędnych do działania podczas imprez masowych;

– stanowiskowe – odbywają się bezpośrednio przed działaniami, dotyczą obszarów działań wolontariuszy i specyficznego dla danej funkcji know-how

– ze znajomości obiektu – szkolenie organizowane jest przed działaniami, dotyczy zapoznania wolontariuszy z orientację na obiekcie
TUTAJ więcej informacji o rekrutacji na szkolenia (najbliższe szkolenia już 23 i 24 kwietnia!)

JAKIE CZEKAJĄ MNIE ZADANIA

Najczęstsze zadania jakie wykonują wolontariusze to:

•udzielanie informacji o sposobach poruszania się po stadionie

•udzielanie informacji o komunikacji publicznej (zkm,ztm,skm)

•asysta osób niepełnosprawnych

•asysta kibiców mobilnych w zakresie kierowania ruchem


JAKIE SA KORZYŚCI WZIĘCIA UDZIAŁU W WOLONTARIACIE PRZY STADIONIE

Główną ideą wolontariatu jest wykonywanie działań bez otrzymywania gratyfikacji finansowych. Nie oznacza to jednak, że wolontariusz nie będzie czerpał z tego wymiernych korzyści.

Każdy wolontariusz, który przystąpi do programu przejdzie specjalistyczne certyfikowane szkolenia (m.in. z pierwszej pomocy, komunikacji itp.), dodatkowo każdemu wolontariuszowi zapewniamy identyfikator zwalniający z opłat komunikacją miejską w dniu wydarzenia (ZTM, ZKM), strój podczas wydarzenia (koszulkę/kurtkę), certyfikat z udziału wydarzeniu. Wolontariusze będą mogli również sprawdzić się w roli liderów grup.

Uczestnictwo w Programie WOLONTARIAT ENERGA STADION GDAŃSK stanowi również szansę przeżycia niezapomnianych wydarzeń i nabycia cennego doświadczenia. Jest to szansa na wzięcie udziału w organizacji wielu sportowych kulturalnych imprezy, zdobycie nowych doświadczeń i poznanie ciekawych ludzi.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy