Ruszył konkurs na inicjatywy senioralne.

Ruszył konkurs na inicjatywy senioralne. Stwórz program obchodów Gdańskich Dni Seniora 2017 razem z nami!

24 sierpnia wystartował fundusz na inicjatywy senioralne tworzące program obchodów Gdańskich Dni Seniora 2017. Autorami inicjatyw mogą być osoby w wieku 60 plus. Planujemy wsparcie 34 inicjatyw.

Czym jest fundusz na inicjatywy? 

To wsparcie finansowe wydarzeń i pomysłów tworzonych przez seniorów, których odbiorcami mogą być sami seniorzy jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska. Fundusz jest dla osób, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia.  Wszystkie wygrane inicjatywy muszą by realizowane w miesiącu październiku.

Co jest wyjątkowe w tegorocznych obchodach?

Przede wszystkim to, że ogromną część obchodów miesiąca seniorów stworzą oni sami. Czekamy na inicjatywy z różnorodnych obszarów tematycznych jak i z różnych dzielnic. Chcemy, aby w każdym obszarze Gdańska działo się coś dla seniorów – mówi Agnieszka Buczyńska –prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Doceniać będziemy przede wszystkim inicjatywy dostępne dla wszystkich seniorów, oraz tworzone w ramach partnerskich działań.

Wygrane inicjatywy zostaną potwierdzone z liderami, a daty zaplanowanych wydarzeń tworzyć będą kalendarz obchodów Gdańskich Dni Seniora.

Jak pozyskać fundusze?

Na początku:
a) zadzwoń do nas tel. 58 772 42 19 lub odwiedź ul. Pl. Solidarności 1, 80- 863 Gdańsk, Budynek ECS, III p. pok. 3.28
b) zapoznaj się z umieszczonymi poniżej dokumentami – możesz to zrobić także u nas (mamy wydrukowane papierowe formularze)

Zgłoszenia przyjmowane są do 19.09.2017 roku, a wyniki ogłoszone zostaną do dnia 21.09.2017 r. Inicjatywy muszą zostać zrealizowane w miesiącu październiku.

Wszystkie dokumenty znajdziecie Państwo poniżej:
WNIOSEK
REGULAMIN
SPRAWOZDANIE
ZASADY ROZLICZANIA
LISTA TWÓRCÓW
LISTA UCZESTNIKÓW

Projekt i wykonanie: Mehowmy