Rusza teatralny pasjans

eatralny Pasjans to projekt edukacyjny organizowany dla sprawdzenia, co stanie się, gdy ten sam tekst przygotują równocześnie trzy niezależne od siebie grupy. Każda z grup, wspólnie z ekspertem, pracować będzie nad jednym z tekstów: „Antygona” Sofoklesa, „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza lub „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na przeglądzie finałowym obok siebie staną wszystkie zespoły i jeden po drugi – uczniowie obok seniorów, osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami – zaprezentują swe spektakle.  Efektem projektu będzie stworzenie przez każdą z grup 9 spektakli teatralnych. Jeden z trzech tekstów przydzielony będzie równocześnie grupie młodzieży, seniorów i osobom z niepełnosprawnościami.


Celem projektu jest pobudzenie aktywności twórczej oraz integracja osób z różnych miejscowości, grup społecznych i wiekowych. W czasie projektu zorganizowane zostanie m.in. szkolenie liderów grup w Gdańsku oraz cykl warsztatów z wybranym reżyserem.


Aby wziąć udział w projekcie należy:

  1. umieścić do 30 czerwca 2015 roku na portalu internetowym YouTube lub Video filmik o długości nie przekraczającej 7 minut. Film musi przedstawiać pracę teatralną grupy na temat zawierający się w pojęciu: „integracja” (w różnych tego słowa znaczeniach i przejawach). Film może zostać wykonany dowolnym urządzeniem video, także aparatem lub telefonem komórkowym.
  2. lider grupy zgłasza grupę do 30 czerwca 2015 roku ( na obowiązującym formularzu ) na adres shakesploring@gmail.com.


Więcej informacji na temat Teatralnego Pasjansa oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin projektu TUTAJ

Projekt i wykonanie: Mehowmy