Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kilkudziesięciu ekspertów z różnych dziedzin, 6 dni wypełnionych spotkaniami i warsztatami i 13 przeróżnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych: zarówno tych rozmyślających o rozpoczęciu własnej działalności, prowadzących biznes, jak i tworzących warunki do rozwijania przedsiębiorczości w szkołach – to program tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER rozpocznie się już w piątek, 13 listopada i potrwa do 21 listopada. Na większość z wydarzeń rozpoczęły się już zapisy na stronie www.stp.inkubatorstarter.pl.

 

STARTER już po raz czwarty włączając się do międzynarodowej inicjatywy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przygotowuje serię wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę biznesową. Co czeka na uczestników tegorocznej edycji?

 

Dla uczniów przygotowano: zajęcia z przedsiębiorcami dla młodzieży; warsztaty dla szkół oraz zajęcia startupowe dla przedsiębiorczych kilkunastolatków i symulację biznesową dla młodzieży – absolwentów Gdańsk Business Week.

 

Osoby kierujące firmą lub myślące o jej założeniu mogą liczyć na: bezpłatne spotkania z doradcami prawa i podatków, weryfikację innowacyjnych pomysłów przez najlepszych mentorów (wśród których m.in.: Michał Jaskólski, Piotr Bucki, Michał Olszewski) czy wreszcie porady od znawców, takich jak: Magda Gacyk i Marcin Grodzicki, którzy skonfrontują największe zagraniczne rynki startupowe: Krzemową Dolinę i ekosystem brytyjski oraz pomogą wybrać najlepszą geolokalizację dla danego biznesu. Dodatkowo, wybrane, najlepsze projekty, które zgłoszą się na poniedziałkowe spotkanie „Start a startup”, czeka również możliwość zdobycia tzw. „dzikiej karty” i wejścia do programu akceleracyjnego Starter Rocket!

 

– Ale to nie wszystko! – mówi Marcin Młyński, koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE. – Tygodniowi Przedsiębiorczości towarzyszy także BeZee – pierwsza edycja międzynarodowej konferencji o trendach w edukacji, na której pojawią się goście specjalni – przedstawiciele firmy Rovio, twórcy Angry Birds! Z kolei dla analityków i specjalistów IT wspólnie z Microsoft przygotowaliśmy AnalitycsConf – największą w Polsce Północnej konferencję Data Analytics!  To wciąż nie koniec wydarzeń! Programistów zapraszamy do udziału w spotkaniu networkingowo-projektowym Koduj dla Polski, które po raz pierwszy zawita w Trójmieście! Testerom polecamy natomiast udział w cyklicznym spotkaniu branży trójmiejskiej. Przekrój wydarzeń jest naprawdę spory. Warto zarejestrować się już teraz, wchodząc na stronę www.stp.inkubatorstarter.pl, ponieważ wiele z wydarzeń, z uwagi na warsztatowy lub wymagający indywidualnej pracy z zespołem charakter, ma ściśle ograniczoną liczbę miejsc.

 

Termin Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ponownie zbiegnie się z finałem Creative Business Cup, który odbędzie się w dniach 16-18 listopada w Kopenhadze. Polskę reprezentować na nim będzie uBirds, firma z branży wearable technology, pomysłodawca Unique, inteligentnego paska do zegarka. STARTER jest krajowym organizatorem wydarzenia.

 

Więcej szczegółów oraz zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl.

 

 

 

 

Foto: stp.inkubatorstarter.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy